08:49 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1785
  • RUB91.4401
Välisuudised
lühendatud link
73 0 0

Süüria kaitseministri asetäitja Mahmoud Shawa süüdistas USA sõjaväelasi Süürias asuva Rukbani põgenikelaagri  tõeliseks vanglaks muutmises.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Süüria kaitseministri asetäitja Mahmoud Shawa ütles Moskva rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil, et USA väed koos terroristidega on muutnud Rukbani laagri tõeliseks vanglaks, takistades soovijatel sealt lahkuda.

Abu-Duhuri humanitaarkoridor Idlibist lahkumiseks
© Sputnik / Михаил Воскресенский

Kõik see näitab, et Ameerika Ühendriikide valitsus rikub rahvusvahelisi seadusi, vahendab RIA Novosti.

Süüria ja Jordaania piiril Al-Tanfa piirkonnas asub USA sõjaväebaas. Rukbani laager asub 55-kilomeetri ulatuses baasi ümbritseval alal, mida kontrollib USA sõjavägi.

Venemaa sõjaväelased ning Venemaa ja Süüria välisministeeriumi esindajad on korduvalt kinnitanud, et olukord laagris on lähedal humanitaarkatastroofile.

Šoigu rääkis olukorrast Süüria Rukbani ja El Kholi laagrites

Министр обороны РФ Сергей Шойгу
© Sputnik / Илья Питалев
Venemaa kaitseminister, armeekindral Sergei Šoigu

Kõige keerulisem olukord Süürias püsib Rukbani ja El Kholi laagrites, kus on täheldatud vägivalla ja nakkushaiguste puhanguid, teatas VIII Moskva rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil Venemaa kaitseminister, armeekindral Sergei Šoigu.

"Praegu on olukord pingeline ainult neis valdkondades, mis ei ole Süüria valitsuse kontrolli all. Eriti murettekitav on raske humanitaarolukord Rukbani ja El Kholi põgenikelaagrites, mis asuvad Ameerika Ühendriikide kontrolli all olevatel aladel," ütles ta.

Süüria: me ei välista Golani kõrgustiku jõuga tagasivõtmist >>

Rukbanist rääkides märkis Šoigu, et põgenike arv seal ületab 40 tuhat. "Laagrist puudub toit, vesi ja ravimid. Prügiprügimäed kõrguvad otse elukorpuste kõrval. Korduvalt on seal täheldatud nakkushaiguste puhanguid. Alaealiste seksuaalne kuritarvitamine on laialt levinud," ütles kindral.

Damaskus on vastu USA kavatsusele jätta osa väeüksustest Süüriasse

Заместитель Министра обороны Сирийской Арабской Республики, корпусной генерал Махмуд Шава на VII Московской конференции по международной безопасности.
Григорий Сысоев
Süüria kaitseministri asetäitja Mahmoud Shawa

USA kavatsusele jätta oma väeüksused Süüriasse.Süüria kaitseministri asetäitja Mahmoud Shawa nimetas seda agressiooniks Damaskuse vastu: "Me lükkame Süürias tagasi Ameerika Ühendriikide agressiivsed avaldused kavatsustest jätta igal võimalikul ettekäändel osa oma vägedest Süüriasse. Kinnitame veel kord, et mistahes sõjalist kohalolekut Süüria territooriumil ilma riigi valitsuse loata peetakse ilmseks agressiooniks, mis peab kohe lõppema."

Süüria nõudis Ameerika Ühendriikide juhitava rahvusvahelise koalitsiooni laialisaatmist

Mahmoud Shawa sõnul nõuab Damaskus Ameerika Ühendriikide juhitava rahvusvahelise koalitsiooni laialisaatmist.

Libauudiste tööstus: BBC enesepaljastus >>

"Me nõuame välisriikide - USA, Prantsusmaa, Suurbritannia ja Türgi vägede ebaseadusliku kohaloleku peatamist meie maal ja nn rahvusvahelise koalitsiooni laialisaatmist, mis tagaks inimsusevastaste sõjakuritegude lõppemise," ütles ta Moskva rahvusvahelisel julgeolekukonverentsil.

Samal teemal

Venemaa sõjaväebaas Tartuses vormistatakse pikaajalisele rendile
Lavrov andis Ameerika ajakirjanikele Assadi küsimuses järsu vastuse
Tagid:
okupatsiooniväed, Tanf, Venemaa, USA, Süüria

Peamised teemad