07:33 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
10010

Donbassi elanike jaoks kauaoodatud otsus on vastu võetud. Nüüd võivad tunnustamata rahvavabariikide elanikud ametlikult Venemaa kodakondsuse saada.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. Venemaa president Vladimir Putin kirjutas kolmapäeval, 24. aprillil alla määrusele "humanitaarsetel kaalutlustel nende isikute kategooria määratlemisest, kellel on õigus lihtsustatud korras  Venemaa Föderatsiooni kodakondsust taotleda," vahendab RIA Novosti.

Määruse sõnastuse kohaselt on see vastu võetud inimõiguste ja vabaduste kaitsmise eesmärgil ning vastavuses üldtunnustatud põhimõtete, rahvusvahelise õiguse ja föderaalseaduse "Venemaa Föderatsiooni kodakondsusest" sätetega. Määrus jõustus selle ametliku avaldamise päevast, seega 24. aprillist.

Määruse avaldamise hetkest alates on isikutel, kes elavad alaliselt Ukraina Donetski või Luganski oblasti piirkonnas, õigus taotleda Venemaa Föderatsiooni kodakondsuse vastuvõtmist lihtsustatud korras.

Selleks peavad nad esitama avalduse Venemaa kodakondsuse vastuvõtmiseks koos avaldaja isikuandmeid sisaldava dokumendiga.

Selliseks dokumendiks on isikutunnistus märkega elukoha registreerimise kohta vastavalt Ukraina Donetski või Luganski oblasti territooriumil.

Vastuvõetud määruse alusel esitatud avaldused Venemaa kodakondsuse vastuvõtmise kohta vaadatakse läbi tähtajaks, mis ei ületa kolme kuud alates taotluse ja dokumentide esitamise päevast.

Donbass
© Sputnik / Наталья Селиверстова

Kiiev pole jätnud Moskva otsust tähelepanuta. Niisiis on ametisolev riigipea Petro Porošenko nimetanud Venemaa poole tegevust riigi siseasjadesse sekkumiseks. Ukraina välisminister Pavlo Klimkin on omakorda kutsunud Donbassi elanikke üles loobuma Venemaa passide saamisest.

Lisaks sellele pn Ukraina alaline esindaja ÜRO juures Volodõmõr Jeltšenko teatanud, et pöördub selles küsimuses Julgeolekunõukogu poole.

Puškov vastas Kiievi kriitikale Venemaa passide väljaandmise kohta Donbassis

Председатель комиссии Совета Федерации РФ по информационной политике Алексей Пушков
© Sputnik / Нина Зотина
Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov

Ukraina võimud on Donetski RV ja Luganski RV kodanikele lihtsustatud korras Venemaa passide väljastamisele reageerides üles näidanud haruldast silmakirjalikkust, teatas Föderatsiooninõukogu liige Aleksei Puškov Twitteris.

"Kiiev on 2015. aastast peale torpedeerinud Minski kokkuleppeid, keeldudes neid täitmast. Donbassi elanike olukorrast pole ta hoolinud. Neid on tulistatud, tapetud, blokaadi surutud. Aga tasus vaid Moskval nende õiguste eest hoolitsema hakata, kui Kiievile tulid otsekohe Minski kokkulepped meelde. Haruldane silmakirjalikkus!" kirjutas ta.

Venemaa ajakirjanikud pöördusid Võšinski vabastamiseks Zelenski poole >>

"Antud menetlus ise on meie suveräänne õigus. See on absoluutselt seaduslik ega näe ette rahvusvahelise koordineerimise vajadust.

Arulagedus ja teadmatus: maailma meediaväljaanded analüüsivad Zelenski võitu >>

Ukraina peaks ise hoolitsema selle eest, et tema kodanikud oma riigist ei põgeneks ega sooviks saada teise riigi kodakondsust. Kui Ukraina kodakondsuse tingimused on inimestele talumatud, ei sunni ka ÜRO Julgeolekunõukogu neid "Kiievit armastama", lisas Oleg Morozov, Föderatsiooninõukogu rahvusvahelise komisjoni liige.

Samal teemal

Donbass otsustas Porošenkot "Juuda medaliga" autasustada
Putin vastas kriitikale Donetski RV ja Luganski RV valimiste asjus
DRV-s teatati, kes mõrvasid Zahhartšenko
Tagid:
kodakondsus, Venemaa, Ukraina, genotsiid, Donbass

Peamised teemad