20:28 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Putini ja Kimi kohtumine Vladivostokis (5)
7010

Venemaa president Vladimir Putin ütles, et kui Ameerika Ühendriigid soovivad konstruktiivset dialoogi, ei saa seda teha  Põhja-Koreaga läbirääkimisi pidamata - nõupidamisi peeti mõlema Koreaga korraga.

TALLINN, 25. aprill — Sputnik. "Kui Põhja-Korea partnerid, pean silmas eelkõige ameeriklasi, peaksid avaldama soovi pidada konstruktiivset dialoogi, siis, arvan, ei saa seda teha ilma läbirääkimisteta. Seepärast tundub mulle, et teist teed ei ole, kuid millega ta nõustub ja millega mitte, tuleks temalt küsida," vahendas RIA Novosti Vladimir Putinit pärast Põhja-Korea liidri Kim Jong-uniga kohtumist toimunud pressikonverentsil.

Putin arutas Kim Jong-uniga Kaug-Ida taristuprojekte 

Президент РФ В. Путин встретился с лидером КНДР Ким Чен Ыном
© Sputnik / Алексей Никольский
Putin arutas Kim Jong-uniga Kaug-Ida taristuprojekte 

Venemaa president Vladimir Putin sõnul arutas ta Korea RDV liidri Kim Jong-uniga Venemaad Põhja- ja Lõuna-Koreaga ühendava raudtee projekti. "Oleme sellest juba aastaid rääkinud. See on otseühendus Korea poolsaare lõuna- ja põhjaosa vahel, mis on ühenduses ka Trans-Siberi raudteega. Torujuhtme paigaldamise korral saaks rääkida naftast ja gaasist," ütles Putin pärast kõnelusi. 

Põhja-Korea riigipea Kim Jong-un saabus Venemaale.
пресс-служба администрации Приморского края

Ta lisas, et võiks rääkida ka elektriliini ehitamisest. "Kõik see on võimalik. Pealegi oleks see minu arvates Korea Vabariigi huvides.

Kuid lõplike otsuste tegemiseks on silmnähtav puudus suveräänsusest, muuhulgas Korea Vabariigi sõltuvuse tõttu USAst paljude otsuste langetamisel, mistõttu ühest hetkest kipub kõik seisma jääma," lisas Venemaa riigipea.

Kui kõik need ja teised sarnased projektid realiseerida, looks see Putini arvates vajalikud tingimused kardinaalsete probleemide lahendamiseks vajaliku usalduse suurendamiseks.

Putin: Korea probleemi lahendamiseks tuleb loobuda "rusikaõigusest"

© Sputnik / Валерий Мельников
Putin: Korea probleemi lahendamiseks tuleb loobuda "rusikaõigusest"

Putin pooldab Korea poolsaare probleemi rahumeelset lahendamist. "Kõige tähtsam on taastada rahvusvahelise õiguse toime ja me rääkisime sellest täna läbirääkimiste ajal. Tuleb tagasi pöörduda olukorda, kus olukorra maailmas määrab rahvusvaheline, mitte rusikaõigus.

Kui me sellise olukorra saavutame, on see esimene, kõige olulisem samm Korea poolsaarel kujunenud olukorra lahendamiseks," ütles Putin ajakirjanikele, vastates küsimusele Pyongyangi ja Souli suhete arengu väljavaadetest.

Президент РФ В. Путин встретился с лидером КНДР Ким Чен Ыном
© Sputnik / Валерий Мельников
Venemaa president Vladimir Putin

Korea RDV juht omakorda märkis, et suhted Venemaaga arenevad tõusvas suunas ja see ei vasta mitte ainult kõikide riikide huvidele, vaid on vajalik ka julgeoleku tagamiseks piirkonnas.

"Oleme tulvil tahet tõsta Korea-Venemaa suhted uuele kõrgemale tasemele," teatas ta, lisades, et Korea rahvas on uhke sellise naabri üle nagu Venemaa. "Väga rõõmustav on märkida, et praegune oluline kohtumine on kahe riigi ajalooliselt pikaajaliste sõbralike suhete loomulik tulemus," märkis ta.

22 февраля 2019. Секретарь Совета безопасности РФ Николай Патрушев перед началом совещания президента РФ Владимира Путина с постоянными членами Совета безопасности РФ.
© Sputnik / Алексей Никольский
Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev

Vladivostokis toimunud tippkohtumisega samaaegselt pidas Venemaa Julgeolekunõukogu sekretär Nikolai Patrušev läbirääkimisi Lõuna Korea presidendi Moon Jae-in-iga. Arutlusel oli lai teemadering, mis hõlmas nii majanduse, julgeoleku, kui ka poolsaare tulevikku puudutavaid küsimusi. 

Erilist tähelepanu pöörati ka sõjalisele koostööle, ühistegevusele rahvusvahelise infojulgeoleku, narkokaubanduse, organiseeritud kuritegevuse ning ekstremismi tõkestamise vallas, teatab Julgeolekunõukogu pressiteenistus. Venemaa poolelt olid esidnatud presidendi administratsioon, Välisministeerium, Justiitsministeerium, Kaitseministeerium ja Sõjalis-tehnilise koostöö amet.

Teema:
Putini ja Kimi kohtumine Vladivostokis (5)

Samal teemal

Põhja-Korea juhi saabumine Vladivostokki
Tagid:
Kim Jong-un, Vladimir Putin, Jaapan, USA, Hiina, Venemaa, Lõuna-Korea, Põhja-Korea, Korea

Peamised teemad