10:05 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Välisuudised
lühendatud link
8001

USA kohtunik määras end ebaseaduslikus lobitöös süüdi tunnistanud Vene kodanikule Maria Butinale reedel, 26. aprillil pooleteistaastase vanglakaristuse.

TALLINN, 27. aprill — Sputnik. USA ringkonnakohtunik Tanya Chutkan ütles, et määras Butinale karistuse, mis peegeldab tema rikkumise tõsidust ja peaks toimima heidutusmeetmena.

Kohtunik lisas, et andis ka käsu saata Butina pärast vanglakaristuse kandmist riigist välja, teatas ERR.

Butina (30) tunnistas end detsembris ebaseadusliku välisagendina tegutsemises süüdi, öeldes, et tunneb oma tegude pärast häbi ja piinlikkust, ja nõustus USA uurijatega koostööd tegema.

Washingtoni kohtule ütles venelanna, et palub "alandlikult andestust".

"Ma ei ole see kuri inimene, kellena meedia püüab mind kujutada," lausus ta.

Prokuröride väitel käivitas ta 2015. aasta märtsis plaani luua sidemed Vabariikliku Parteiga, et mõjutada USA välispoliitikat. Ta tegutses käsikäes ameeriklasest elukaaslase, aktiivse vabariiklase ja riikliku relvaühingu liikme Paul Ericksoniga.

Vene diplomaadid külastasid USAs arreteeritud Butinat>>

Venemaa mõistis hukka Butina süüdimõistmise

Maria Butina juhtum

Venelanna peeti kinni juulis. Teda süüdistati koostöös USA justiitsministeeriumis registreerimata välisriigi valitsuse agendiga, teatas Sputnik Eesti.

Moskvas nimetati süüdistust alusetuks.

Butina advokaat ütles, et ta ei teinud midagi ebaseaduslikku ja tema sidemed Ameerika Ühendriikides on täielikult põhjendatud õpingutega kohalikus ülikoolis erialal "Rahvusvahelised suhted".

Venemaa Välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova ütles, et venelanna peeti kinni vahetult enne Vladimir Putini ja Donald Trumpi kohtumist Helsingis, et vähendada tippkohtumise positiivset mõju. Tundub, et FBI täidab poliitilist tellimust ja etteheited Butinale on sõrmest välja imetud, lisas diplomaat.

Lavrov ja Pompeo arutasid Vene-USA suhete normaliseerimist>>

Vene välisminister Sergei Lavrov ja USA välisminister Mike Pompeo arutasid telefonivestluses Vene-USA tippkohtumise Helsingis 16. juulil järel kahe riigi suhete arendamise väljavaateid ning nende normaliseerimist.

Vene välisminister juhtis tähelepanu ka "USA võimude lubamatutele tegudele seoses Vene kodaniku Maria Butina vahistamisega fabritseeritud süüdistuste alusel ja vajadusele ta kiiresti vabastada", teatas Vene välisministeerium, lisades, et telefonivestlus peeti USA initsiatiivil.

Tagid:
Maria Zahharova, kohus, Venemaa, USA, Maria Butina

Peamised teemad