17:20 30. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1702
  • RUB92.1625
Välisuudised
lühendatud link
10220

USA maavägede erinevate allüksuste seersantidel ei ole oskusi ja omadusi, mida lähivõitluse pidamiseks hädasti tarvis läheb.

TALLINN, 28. aprill — Sputnik. Asümmeetrilise sõjapidamise spetsialistide rühma raportites (AWG – allüksus, mis valmistab sõjaväelasi ette erinevateks operatsioonideks, sealhulgas lahingutegevuseks maa all) märgitakse, et noorarmeelased orienteeruvad lahinguväljal üsna kehvasti, vahendab RIA Novosti portaali Military.com.

Nii ei ole komandöridel aimu, kuidas lahingutandrit ruumi-"puhastuseks" ette valmistada ja käealuseid paigutada.

Lisaks sellele osutusid paljud sõjaväeakadeemia seersandid suutmatuiks läbima kaardi ja kompassi abil orienteerumise baaskursust.

Seersant Matthew Reeli sõnul põrub ligi kolmandik üliõpilastest eksamitel läbi.

National Interest: USA sõjalise arendustöö suurimad läbikukkumised >>

Väljaanne märgib, et mõned aastad tagasi loobus USA kompassi, kaardi ja transportööride kasutamise koolitustest, kuid isegi ilma ettevalmistuseta eeldatakse, et niisuguse eksami suudavad sooritada neli kursanti viiest.

Asjatundjad nendivad ühtlasi, et sõjaväeakadeemiatesse võetakse pahatihti vastu viletsa kehalise ettevalmistusega noormehi, ehkki armee panustab just jalaväelaste väljaõppele.

NATO kustutas Venemaa tulevikust: mida see SRÜ jaoks tähendab >>

Vaatamata sellele kavatseb Pentagon oma uuemates plaanides Venemaa vastu just "lähivõitluse meetodeid kasutada." Nagu Sputnik Eesti juba kirjutas, teatati USA-s  uue strateegia väljatöötamisest lahingutegevuseks peamiste vaenlaste – Venemaa ja Hiina vastu.

Selle strateegia põhiline eripära seisneb USA õhujõudude staabiülema kindral David Goldfeini sõnul "varjatud invasioonis" sügavale vaenlase territooriumile.

Uut lähenemist on asutud välja töötama vastuseks "ohtudele" Venemaa ja Hiina poolt ning kogu arendusprotsess võtab umbes aasta aega ning kulud moodustavad umbes 135 miljardit dollarit, teatas USA kindral Washingtonis Brookingsi instituudis esinedes.

Goldfein selgitas, et uue strateegia mõte seisneb selles, et anda hoop vastase kõige nõrgemaltele kohtadele, vältides kokkupõrkeid tugevate külgedega.

"Tegemist on põhjapaneva muudatusega nii kultuurilises kui ka tehnilises mõttes," ütles ta. Kindrali hinnangul annab uus strateegia USA vägedele vaenlase ees "asümmeetrilise eelise".

Samal teemal

Teiste arvelt: Pentagon suurendab oma kohalolekut Poolas
Kuidas USA sõdurid terrori teele pööravad
Tagid:
sõjaväeõppus, sõjaväelased, sõjaväekool, sõjaväelane, ettevalmistus, kaadrinappus, armee, Pentagon, USA

Peamised teemad