15:14 28. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
11710

Võidupäeva paraadidel üle kogu Venemaa osaleb 57 452 inimest, 1514 ühingut sõjatehnikat, 139 lennukit ja helikopterit.

TALLINN, 30. aprill — Sputnik. Venemaa kaitseministeeriumi häälekandja Krasnaja Zvezda tõi ära üksikasjaliku ülevaate, milline maa- ja õhuväetehnika ning millises järjekorras osaleb 9. mail Moskva toimuval võiduparaadil.

Тяжелый транспортный вертолёт Ми-26, многоцелевые вертолёты Ми-8 АМТШ во время воздушной части военного парада в Москве
© Sputnik / Евгений Биятов
Paraadi lennunduse osa algab nelja helikopterirühma (Mi-26, Mi-8, Mi-28N, Ka-52 ja Mi-24) ülelennuga.

Teatatakse, et Punase väljaku ületab üle 130 ratas- ja roomiklahingumasina, ülelennu teevad 74 lennukit. Punasel väljakul toimuval sõjaväeparaadil osaleb üle 13 600 sõjaväelase, nendest mehhaniseeritud kolonnis üle 400 sõjaväelase ja ülelennus üle 170 lenduri.

Võidupüha paraad Tallinna Lauluväljakul
© Sputnik / Вадим Анцупов

Mehhaniseeritud kolonn

Väljakujunenud traditsiooni kohaselt on kolonni eesotsas võidu soomustatud sümbol — tank T-34-85. Tema järel ületavad Venemaa peaväljaku soomusautod "Tigr-M", sealhulgas lahingumooduliga "Arbalet", tankitõrjekompleksiga "Kornet-D", samuti autod "Taifun-K".

"Taifunidele" järgnevad BTR-82A soomustransportöörid juhatavad sisse uusimate roomiksõidukite, soomukite Kurganets ja BMP-3, tankide Armata ja tankide toetusmasinate kolonni.

Agentuuris Rossija Segodnja algas kampaania "Georgi lint 2019">>

Õhutõrjevägede relvastust esindavad õhutõrje raketikompleksid "Tor-M2" ja "Buk-M2", raketi ja kahurikomplaks "Pantsir-S" ja õhutõrje raketisüsteemid S-400.

Зенитно-ракетный комплекс С-400
© Sputnik / Дмитрий Виноградов
Õhutõrje raketisüsteemid S-400.

Pealtvaatajad näevad moderniseeritud tanke T-72B3, õhudessantväe uusi soomukeid (dessandi lahingumasinaid BMD-4M ja soomustransportööre BTR-MDM), iseliikuvaid suurtükke "Msta-S", reaktiivsuurtükke "Smertš", soomustransportööre "Bumerang", autonoomseid mobiilseid strateegilisi raketisüsteeme "Jars".

© Ruptly
Pealinna elanikele ja külalistele näidatakse ka Venemaa sõjaväepolitsei masinaid "Taifun-U" ja "Taifun-K".

Pealinna elanikele ja külalistele näidatakse ka muud lahingutehnikat, sealhulgas Venemaa sõjaväepolitsei masinaid "Taifun-U" ja "Taifun-K" ning siseteenistusekaardiväe tehnikat (kokku 10 autot "Tigr", "Patrul" ja "Ural").

Paraadi lennuväe osa

Pärast mehhaniseeritud kolonni möödumist lendavad üle Punase väljaku õhujõudude lennumasinad. Märgitakse, et see osa programmist sõltub ilmastikutingimustest. Paraadi lennunduse osa algab nelja helikopterirühma (Mi-26, Mi-8, Mi-28N, Ka-52 ja Mi-24) ülelennuga. Neile järgnevad 12 erinevat tüüpi õhujõudude lennumasinad.

Eestisse ei lastud tuua vene šokolaadi ja Georgi lindikesi>>

Pealtvaatajatele demonstreeritakse strateegilist pommitajat raketikandjat "Belõi lebed" (Valge luik — toim.) Tu-160 ja kaugpommitajat Tu-22M3; imiteeritakse tankeriga Il-78 raketikandja Tu 95MS õhus tankimist, oma lahingurivi demonstreerivad hävituslennukid MiG-29SMT, MiG-29, Su-35S, Su-30SM, kaugmaa püüdurhävituslennukid MiG-31, pommitajad Su-24M ja Su-34. Õhuparaadi lõpetavad ründlennukid Su-25.

Штурмовики Су-25
© Sputnik / Михаил Воскресенский
Õhuparaadi lõpetavad ründlennukid Su-25.

Üle kogu Venemaa osalevad võidupäeva paraadil kokku 57 452 inimest, 1514 ühikut lahingutehnikat, 139 lennukit ja helikopterit.

Tuleva aasta võidupüha paraad peetakse Tartus>>

Samuti teatatakse, et Venemaa kaitseministeeriumi Interneti-portaalis on avaldatud unikaalne multimeediaprojekt "9. mai 2019. Võidupüha" Suures Isamaasõjas saavutatud võidu 74. aastapäeva tähistamise paraadide toimumise kohta erinevates Venemaa linnades 9. mail.

Selle ühes jaotises on 9. mail suurvõidu auks kogu Venemaal toimuvate võidusaluutide interaktiivne kaart. Kaitseministeeriumi võrgulehe külastajad saavad tutvuda teabega pidulike saluutide toimumise aja ja koha kohta.

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
Tagid:
sõjatehnika, Venemaa, Moskva, Võidupäev, paraad

Peamised teemad