07:31 20. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
7710

Vastvalitud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski nõunik soovitas tal Vladimir Putiniga nelja silma all mitte kohtuda.

Kiiev peab Moskvaga suhtlema otse ja ausalt ning mitte rääkima "vanema vennaga", leiab raadio Sputnik kolumnist Anna Razvaljajeva. Veel tasuks mõelda, kuidas vabaneda "valgetest laikudest" Vene-Ukraina suhetes. Siis saab ka rääkida.

Vastvalitud Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenski nõunik soovitas tal mitte kohtuda Vladimir Putiniga nelja silma all.

Nõunik märkis sinisilmselt, et Kiiev ise ei saaks üksi oma seisukohta kaitsta, nii et läbirääkimised peavad toimuma Ameerika Ühendriikide, Suurbritannia ja Normandia neliku riikide juuresolekul.

See meenutab väga lubadust tulla koos vanema vennaga hoovikaklust klaarima. Zelenski võitluskaaslane ei usu, et Putin "pärast midagi garanteerib."

Aga mida ta peakski garanteerima? Võib-olla oleks parem kõigepealt siiski välja selgitada, kas ta üldse teiega rääkida kavatseb.

Esialgu ei ole selliseid kontakte kavas, kuid võimalust, et need kunagi tekivad, ei saa välistada. Ja siis oleks parem teiste nõu kuulda võtta.

Arulagedus ja teadmatus: maailma meediaväljaanded analüüsivad Zelenski võitu >>

Armeenia peaminister Nikol Pašinjan on veendunud (tema aga teab, millest räägib), et kohtumisi Vladimir Putiniga ei maksa karta, kui "olla otsekohene, aus ja mitte kasutada alatuid trikke".

"Tuleb lihtsalt suhelda otse ja ausalt," ütles ta, ja mitte püüda "petta, lipitseda ega tõde moonutada."

Ja peab muidugi teadma, millest rääkida. Peab olema seisukoht, mida kaitsta. Muidu, nagu eksperdid ennustavad, võib asi õnnetult välja kukkuda.

Kujutage ette, Zelenski helistab Putinile, Putin aga ütleb: "Heakene küll, räägi Donbassiga." Ja sellega kõik lõpebki. See oleks uue presidendi esimene fiasko.

Niisiis, enne kui nõu anda, kellega ja kuidas mitte kohtuda, tasuks uuel administratsioonil oma päevakord hästi läbi mõelda.

Muidu näeb Kreml Ukraina vastvalitud presidendi Volodõmõr Zelenski lähenemises Venemaaga suhtlemise põhiküsimustele paljusid valgeid laike.

Autori arvamus ei pruugi toimetuse seisukohaga kattuda.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina valimised: kuhu "rahva teener" Zelenski riigi suunab
Tagid:
Moskva, Volodõmõr Zelenskõi, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad