06:22 10. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
81 0 0

Vaatamata sellele, et RIA Novosti korrespondendi käe peal oli lint kirjaga "Press" ning kiivril kleebis samasuguse tekstiga, asus politsei teda ometigi peksma.

TALLINN, 3. mai — Sputnik. Rahvusvahelise Ajakirjanike Föderatsiooni (International Federation of Journalists, IFJ) president Filipp Lerut mõistis hukka ja nimetas "jõhkraks kättemaksuks" Prantsusmaa politsei tegevuse RIA Novosti korrespondendi vastu Pariisis.

​"Viktoria Ivanova on end selgelt ajakirjanikuna määratlenud ja võis olla nimelt sel põhjusel sihtmärgiks. IFJ ja tema prantsuse liikmesorganisatsioonid on korduvalt hukka mõistnud ajakirjanike töö häirimise Prantsusmaa politsei või meeleavaldajate poolt alates massilistest protestimeeleavaldustest Prantsusmaal,“ ütles Lerut RIA Novostile.

Kolmapäeval sai Viktoria Ivanova esimese mai rongkäiku kajastades politseilt kumminuiaga hoope.

Kollased vestid Pariisis
© Sputnik / Алексей Витвицкий

Ajakirjanik viibis meeleavalduste keskmes, salvestades toimuvat telefoni kaameraga. Huligaane laiali ajanud politseinikud hakkasid kõiki järgemööda kumminuiadega peksma.

Simonjan: maailma ajakirjandus ja pisargaasi kasutamine>>

Vaatamata sellele, et RIA Novosti korrespondendi käe peal oli lint kirjaga "Press" ning kiivril kleebis samasuguse tekstiga, asus politsei teda ometigi peksma, lajatades hoope pähe ja käte pihta.

Pariisi haigla arstid diagnoosisid Ivanoval ajupõrutuse, vasaku õla ja abaluu rebendi. Ajakirjanikule anti ravi ja saadeti koju.

Venemaa välisministeerium kutsus Prantsusmaa võime üles vahejuhtumit põhjalikult uurima ja nimetas ajakirjanike vastu rakendatud vägivalda lubamatuks.

Venemaa alaline esindus OSCE juures on palunud selle organisatsiooni esindajat meediavabaduse küsimustes Harlem Désiri vahejuhtumile reageerida.

Meediaagentuur Rossija Segodnja on avaldanud nördimust politsei tegevuse üle.

Pariisis kiskus maiparaad veriseks>>

Kolmapäeval toimus Pariisis Montparnasse'i puiesteel meeleavaldajate tõsine kokkupõrge politseiga.

Politsei kasutas uimastamisgranaate, suitsupomme ja pisargaasi, valvurite suunas lendasid pudelid ja kivid.

RIA "Rossija Segodnja" on üks väheseid uudisteagentuure, kes "kollaste vestide" liikumist kajastades ka nende poolele sõna annab, mistõttu võimude suhtumine neisse ei ole just kõige soojem.

Prantsuse "kollaste vestide" protestid>>

Kui midagi sarnast juhtuks Prantsuse ajakirjanikuga Moskvas, kaaluks Pariis tõenäoliselt tõsiseid vastumeetmeid.

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
Tagid:
"kollased vestid", politsei, ajakirjanik, Prantsusmaa

Peamised teemad