20:49 08. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1817
  • RUB86.9753
Välisuudised
lühendatud link
50 0 0

Lõuna-Korea staabiülemate komitee teatas laupäeval, et Põhja-Korea tulistas mitu lühimaaraketti Ida- ehk Jaapani merre. Kim Jong-un ei murra oma lubadust, arvas USA president Donald Trump enesekindlalt.

TALLINN, 5. mai — Sputnik. Trumpi sõnul on kõik selles väga huvitavas maailmas on võimalik, kuid ta usub, et Kim Jong-un mõistab täielikult Põhja-Korea majanduslikku potentsiaali ega tee midagi selle segamiseks või lõpetamiseks, edastas ERR

"Lisaks teab ta, et mina olen temaga ning ta ei taha mulle tehtud lubadust murda. Lepe tuleb," kirjutas USA president Twitteris vastuseks sündmusele, mis võis olla Pyongyangi esimene lühimaaraketi katsetus pärast rohkem kui aastapikkust pausi.

Trump ja Kim said sõpradeks ja läksid siis kumbki oma teed >>

Vietnami pealinnas Hanois toimus veebruari lõpus Donald Trumpi ja Kim Jong-uni tippkohtumine. USA president ütles pärast plaanitust varem ja läbimurdeta lõppenud tippkohtumist Kim Jong-uniga, et ta oli sunnitud kõnelustelt minema kõndima, sest ei nõustunud vastaspoole nõudmistega sanktsioonid tühistada.

"Asi puudutas sanktsioone," sõnas USA riigipea. "Põhimõtteliselt tahtsid nad sanktsioonide täielikku tühistamist ja me ei saanud seda teha."

Trump ütles ka, et tal on Kimiga hea suhe. "Me lihtsalt meeldime teineteisele. Meie vahel on soojus ja ma loodan, et see jääb püsima. Ma usun, et see juhtub," sõnas ta.

Põhja-Korea tulistas viimati mullu suvel välja kolm ballistilist lühimaaraketti, millest teine plahvatas pea kohe pärast starti ja ülejäänud kaks lendasid umbes 250 kilomeetri kaugusele, kukkudes merre.

Putini ja Kimi kohtumine Vladivostokis >>

Tegemist oli esimeste raketilaskmistega pärast 2018. juulit, kui Põhja-Korea katsetas edukalt kaht mandritevahelist ballistilist raketti, mis analüütikute sõnul võisid küündida täiustamise korral Ühendriikide mandriosani.

Samal teemal

Möödunudaastane Põhja-Korea toimik: Washington rikkus kogu mängu
USA kahtlustab: Põhja-Korea peidab "kastis lambatalle"
Pompeo: Põhja-Korea saab "ainulaadsed" julgeolekutagatised
Tagid:
Jaapani meri, USA, Donald Trump, Kim Jong-un, rakett, Põhja-Korea

Peamised teemad