06:02 26. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
86 0 0

Ukraina presidendiks valitud Volodõmõr Zelenski ei suuda rahu heaks Donbassis ega Ukraina majanduse heaks midagi ära teha ja see on nukker tõsiasi, teatas Ülemraada saadik Vadim Rabinovitš telekanali 112 Ukraina saates.

TALLINN, 6. mai — Sputnik. Parlamendisaadik märkis ühtlasi, et Zelenski "täitis oma ajaloolist rolli," kui ta valimistel ametisoleva presidendi Petro Porošenko üle võidu saavutas, edastab RIA Novosti viitega telekanalile 112 Ukraina.

Mitte välja lasta: "ZE komanda" näitas Porošenkole poliitilist rusikat >>

"Selles keskkonnas, mis tal on, nende vaadete puhul, mida ta ette näitab, ei suuda ta midagi rahu suhtes ega majanduse osas ära teha – see on kurb, aga fakt," nentis ta.

Rahvasaadik lisas, et ukrainlastel on "hädasti vaja pragmatilist pead" ning hääletada eelseisvatel Ülemraada valinmistel nende poolt, kes kehtestavad riigis rahu ja taastavad "normaalse majandusliku arengu."

Läinud teisipäeval nimetas Ukraina Keskvalimiskomisjon Zelenski ametlikult presidendivalimiste võitjaks. Teises valimisvoorus toetas teda 73,22 protsenti valijatest ning Porošenkot 24,45 protsenti.

Riigipea ametisse vannutamine peaks toimuma kolmekümne päeva jooksul pärast valimistulemuste ametlikku väljakuulutamist ajalehes Ukraina Hääl. Täpse kuupäeva aga peab kindlaks määrama Ülemraada eraldi määrusega.

Ekspert selgitas Porošenko valimiskaotuse põhjuseid >>

Maailma meedia reageeris Zelenski võidule Ukraina presidendivalimistel, märkides ära kandidaadi populismi, aga ka kaheldes tema pädevuses ja valimislubaduste teostatavuses. Nagu märkis prantsuse ajalehe Le Monde ajakirjanik Benoît Vitkine, ei ole ükski teine Ukraina president varem sedavõrd massilist toetust pälvinud.

 

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
poliitika, Ukraina, presidendivalimised, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad