07:44 01. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)
63 0 0

Jaapani pealinnas Tokyos toimus juba kolmandat aastat järjest Venemaa kaasmaalaste aktsioon "Surematu polk".

TALLINN, 7. mai — Sputnik. Tokyos, Venemaa saatkonna territooriumil toimus esmaspäeval ühiskondlik aktsioon "Surematu polk", milles osales üle 200 Jaapanis elava vene kaasmaalase, Venemaa ja teiste riikide diplomaadid ja diplomaatiliste esinduste töötajad, edastas RIA Novosti.

"Siia on kogunenud meie Jaapanis töötavad kaasmaalased, SRÜ ja teiste riikide saatkondade esindajad, et avaldada austust riigile kõige raskematel aastatel toodud võidu toonud inimeste mälestust," ütles Venemaa suursaadik Jaapanis Mihhail Galuzin RIA Novostile.

Ta avaldas lootust, et kodanikualgatust "Surematu polk" toetab ka edaspidi vene maailm Jaapanis. 

Valgevene suursaadik Jaapanis Ruslan Jessin, kes on Venemaa Tokyos suursaatkonnas toimunud üritusel osalenud traditsiooniliselt, ütles RIA Novosti'le, et "Surematu polgu" tegevus on tulevastele põlvkondadele oluline.

"Me anname neile edasi mälestuse meie ühisest võidust ja mul on väga hea meel, et aktsioonis osalejate read suurenevad ja selles juba osalevad sõbralike riikide esindajad."

Esimest korda osales "Surematu polgu" üritusel Tokyos Iisraeli suursaadik Jaapanis Jaffa Ben-Ari. Ta ütles RIA Novosti'le, et "me kõik peaksime olema tänulikud neile inimestele, kes andsid elu oma riigi kaitseks ja kaitsesid Teises maailmasõjas kogu maailma suurima kurjuse – natsi-Saksamaa eest".

"Venemaa, tol ajal NSV Liit, võitles selle kurjuse vastu, ja seepärast olen ma siin. Muide, mu isa perekond sai omal Venemaal varjupaiga," märkis suursaadik Jaffa Ben-Ari.

Tokyos toimus aktsioon Jaapani rahvuskaaslaste ärinõukogu osalusel juba kolmandat aastat järjest. Selle nõukogu liige Tatiana Romanova, "Surematu polgu" kampaania piirkondlik koordinaator Jaapanis ütles RIA Novosti'le, et sel aastal on pääs üritusele saatkonna territooriumile vaba isikutunnistuste esitamisel, kuna kaasmaalaste ja Jaapani kodanike huvi selle vastu kasvab.

Omal ajal NSV Liiduski populaarse Jaapani muusikakollektiivi "Royal Knights" bariton Nikita Yamashita esitas selliseid tuntud laule nagu "Venemaa põld", "Metskured". Venemaa saatkonna kooliõpilaste ansambel "Rossijanka" avas muusikaprogrammi tuntud rindelaulude ja valsiga ja pärast osavõtjate rongkäiku mööda saatkonna territooriumil pakuti kõigile rindekööki – kausitäis tatart konservlihaga.

Sel aastal ühines kampaaniaga ka Osaka linn. Venemaa peakonsul Osakas Oleg Rjabov ütles RIA Novosti'le, et võidu heaks oma elu andnud sõdurite mälestust austama tuli umbes 70 kaasmaalast. Nad korraldasid konsulaadi territooriumil kontserdi.

Esimest korda toimus "Surematu polk" 9. mail 2012. aastal Tomskis ja 2013. aastal sai sellest ülevenemaaline üritus.

Teema:
9. mai - Suure Võidu aastapäev (47)

Samal teemal

Surematu Polk võitis kohtuprotsessi politsei vastu
Mida Venemaa ja Jaapan 2018. aastal saavutasid
Tagid:
9. mai, Venemaa, Jaapan, surematu polk

Peamised teemad