17:46 24. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1856
  • RUB90.6421
Välisuudised
lühendatud link
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
75 0 0

Prantsuse revolutsioon jätkub ja kollased vestid olid täna välja 26. nädalat järjest.

TALLINN, 11. mai — Sputnik. Sarnaselt varasemate nädalatega tervitas politsei meeleavaldajaid kummikuulide ja pisargaasiga, edastas portaal Eestinen.

​Meeleavaldajad nõuavad jätkuvalt president Emmanuel Macroni tagasiastumist, vahendas portaal Eestinen.

Sukeldumine: Sputnik näitas "kollavestide" proteste seestpoolt>>

"Kollaseid veste" tuntakse Prantsusmaa teedel juba ammu tuuleklaasi taha riputatud kollaste helkurvesti järgi.

Meeleavaldajad pole rahul president Macroni poliitikaga, mis eelistab suuri firmasid ja jõukaid inimesi lihtsate inimeste asemel. Eliit on hirmul, aga rahvas saab sellest hoogu juurde ja protesteerib mõnuga. 

17. novembrist kestvate meeleavalduste tulemusena on sajad inimesed sattunud trellide taha, teised on pääsenud tingimisi karistustega, paranduslike töödega, kohustusega kanda jälgimisvõru ja erinevates linnades massiüritustel käimise keeluga. 

​Veebruari viimasel päeval mõistis Cannes'i linna kohus Prantsusmaal ühele "kolaste vestide" liikumisest osavõtjale meeleavalduste algusest peale rekordilise pikkusega vanglakaristuse – kolm aastat ja kolm kuud vägivalla kasutamise eest politseinike vastu.

Hiljuti ilmus prantsuse meedias Pariisi prokuratuuri esindaja juhend, mis soovitab prokuröridel "kollaste vestide" kaasuste menetlemisel "hoida kinnipeetuid vahi all kasvõi meeleavalduse lõpuni (meeleavalduse või ka sellele järgneval päeval) – isegi kui süüdistust ei esitata.

Kuidas Prantsusmaal "kollavestide" üle kohut mõistetakse >>

Karmust "kollaste vestide" suhtes seletavad eksperdid justiitsministeeriumi ettekirjutust täitva prokuratuuri sõltuvusega.

Teema:
Prantsuse "kollaste vestide" protestid (19)
Tagid:
Pariis, Prantsusmaa, "kollased vestid"

Peamised teemad