01:15 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
7801

Prantsusmaal on värske sotsioloogilise uuringu kohaselt oluliselt kasvanud inimeste hulk, kes peavad Krimmi Venemaale kuuluvaks.

TALLINN, 13. mai — Sputnik. Krimmi Venemaa osaks pidavate prantslaste osakaal suurenes märtsi keskpaigast aprilli keskpaigani 11% ja moodustas 37%. Samal seisukohal on 38% sakslastest, 34% britte ja 27% ameeriklasi. Seda kinnitavad Sputnik.Arvamused projekti raames läbi Prantsiusmaa avaliku arvamuse uuringu firma IFop poolt läbi viidud uuringu tulemused.

KRIMM. Viies kevad Venemaa koosseisus >>

Uudisteagentuuri ja raadio Sputniku tellimusel ajavahemikul 9.–15. aprillini 2019 läbiviidud küsitluse kohaselt ei pea poolsaart Venemaale kuuluvaks 27% USA, 34% Ühendkuningriigi, 37% Prantsusmaa ja 43% Saksamaa kodanikest.

Kas te peate Krimmi Venemaa osaks?

Kolm aastat tagasi, 2016. aasta märtsis, oli olukord mõnevõrra teine: tookord arvas 45% prantslastest ja 48% sakslastest, et Krimmis ei kuulu Venemaale.

IFopi uuringu kohaselt peab vanem põlvkond Prantsusmaal, Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides Krimmi Venemaa osaks sagedamini kui noored.

Politoloog: Krimmil õnnestus lääneriikide infoblokaad läbi murda >>

Seda seisukohta omavad 41% prantslastest ja 35% Britist üle 35-aastastest ning nende nooremad kaasmaalased nimetasid poolsaareks osa Venemaast 27% ja 30% juhtudest. USAs peetakse Krimmi vene keele osakaaluks 28% üle 35-aastastest, võrreldes 18% -ga 18–24-aastastest.

© Sputnik / Алексей Куденко

Prantsusmaal, Suurbritannias ja Ameerika Ühendriikides peavad kõrgharidusega inimesed Krimmi Venemaa osaks sagedamini kui kesk- ja keskharidusega inimesed. Prantsusmaal väljendas seda arvamust 39% ülikoolilõpetajatest ja 33% vastanutest, kellel ei ole kõrgharidust.

Ühendkuningriigis ja Ameerika Ühendriikides on positiivne vastuse osakaal küsimusele poolsaare kuulumise kohta Venemaale kõrgema, kesk- ja mittetäieliku keskharidusega vastajate seas selline: 45% 32% ja 31% vastu ning 31% vastavalt 24% ja 25% vastu.

Saksamaal peavad parempoolsed kodanikud Krimmi Venemaa osaks sagedamini kui vasakpoolsed (44% vs 35%). Selline seisukoht on eriti laialt levinud partei "Alternative for Deutschland" (55%) toetajate seas.

Uuringus osales 4010 üle 18-aastast vastajat, kogu riigis on andmete maksimaalne valimiviga 3,1%, usaldusnivoo 95% juures.

"Krimm on nende oma" ehk kuidas Trump Krimmi venekeelseks tunnistas >>

Sputnik on üks suurimaid rahvusvahelisi meediaettevõtteid, mis ühendab multimeedia ja piirkondlikke veebisaite 32 keeles, analoog- ja digitaalringhäälingut vene, inglise ja prantsuse keeles 130 maailma riigis ja internetis. Sputniku uudistevood annavad ööpäevaringselt teavet maailma juhtivatele väljaannetele inglise, araabia, hispaania, hiina ja farsi keeles.

Набережная имени Ленина в Ялте
© Sputnik / Алексей Мальгавко

Sputniku auditoorium on rohkem kui 60 miljonit külastajat kuus, Spibeti China abonentide arv Weibos ületab 10 miljonit. Rohkem kui tuhat inimest kümnetest rahvustest töötab 22 toimetuskeskuses üle maailma Pekingist Montevideoni. Sputnik kuulub Venemaa meediagruppi Rossija Segodnja. Sputniku peakorter asub Moskvas.

Rahvusvaheline projekt Sputnik.Arvamused käivitati 2015. aasta jaanuaris ja viib regulaarselt läbi Euroopa riikide ja Ameerika Ühendriikide elanikkonna avaliku arvamuse uuringuid kõige pakilisemates sotsiaalse ja poliitilise elu küsimustes. Projekti partnerid on tuntud avaliku arvamuse uurimisfirmad Populus, IFop ja forsa.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
Sputnik.Arvamused, uuring, referendum, poliitika, Prantsusmaa, Venemaa, Krimm

Peamised teemad