05:16 02. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.1968
  • RUB90.7837
Välisuudised
lühendatud link
MH17 katastroof (29)
12220

Saksa ajakirjanik Florian Rötzer imestas veebiväljaandes Heise, et keegi ei süüdista Amsterdami - Kuala Lumpuri lennureisi MH17 sooritanud Malaisia reisilennuki hukkumises Ukrainat.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Ehkki katastroofi uurimisega tegelnud rahvusvahelise uurimisrühma (RUR) raportis on tema hinnangul jäänud endiselt palju eelkõige vastutust puudutavaid vastamata küsimusi, millest kohus oleks saanud lähtuda, tõttasid nii Hollandi kui Austraalia valitsus MH17 lennukatastroofis süüdistama Venemaad, vahendab RIA Novosti Saksa ajakirjaniku Florian Rötzeri artiklit veebiväljaandest Heise

Boeing-777 MH-17
© Sputnik / Андрей Стенин

Rötzer leiab, et taktikalistel kaalutlustel ei lubatud Ukrainal selle süüdistustega ühineda – tema osalust RUR-s hindavad paljud kriitiliselt, kuna Kiiev on Donbassi sõjategevusega otseselt seotud.

Rötzer on veendunud, et Amsterdam ja Canberra ei looda enam juurdluse edenemisele. Tema sõnul loodavad nad, et Moskva kasvõi osaliselt oma süüd tunnistab ja tragöödia ohvrite sugulastele kompensatsiooni välja maksab. Ajakirjanik on veendunud, et Venemaa sellise stsenaariumiga ei nõustu – ta on valmis läbirääkimisteks ja sedagi ainult juhul, kui osalised ei hakka talle "alusetuid poliitilisi süüdistusi" esitama.

MH17 lendu sooritanud reisilennuki hukk: ainult faktid ja loogika >>

Rötzer leiab ka, et Euroopa inimõiguste kohus venitab meelega ohvrite sugulastele hüvitise maksmise menetlustoimingutega, kuna lääneriikide jaoks on tegemist väga "delikaatse küsimusega". Ajakirjanik tuletas meelde, et Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova on süüdistanud Hollandit katses varjata tõendeid MH17 katastroofi kohta. See kinnitab, et Hollandi osapool ei ole ametlikku kirjavahetust avalikustanud, et Kiievit "löögi alt päästa" ning süü taas Venemaale panna. 

Artikli autor pakub välja versiooni, et Hollandi parlamendisaadikud nõudsid nende dokumentide avalikustamist, kuna neil oli põhjendatud kahtlusi, et Ukraina ei teadvustanud ohtu tsiviillennuliiklusele.

"Tähelepanuväärselt ei kritiseeri läänes keegi Kiievit relvajõudude kasutamise eest niinimetatud "terrorismivastases operatsioonis", kus Maidani-vastaste ukrainlaste vastu kasutati isegi lahingulennukeid, mistõttu konflikt hoopis teravnes," märgib Rötzer.

2014. aasta juulis kukkus Donetski lähedal alla Malaisia reisilennuk Boeing. Kõik 298 pardalviibinut isikut hukkusid. Kiievi võimud süüdistasid katastroofis mässuliste Donbassi vabariikide maakaitseväelasi. Need omakorda teatasid, et nende käsutuses pole õhutõrjevahendeid, millega oleks saanud sellisel kõrgusel lennanud reisilennukit alla tulistada.

Teema:
MH17 katastroof (29)

Samal teemal

Hollandlased süüdistasid Venemaad spionaažis: tõenditega end ei vaevata
Venemaa kaitseministeerium tõestas: lennu MH17 tulistasid alla Ukraina relvajõud
Euroopa Liit reageeris Venemaa andmetele MH17 allatulistamise kohta
Mogherini tegi MH17 allatulistamise aastapäeval avalduse
Tagid:
Donbass, uurimiskomisjon, uurimisraport, Ukraina, Venemaa, MH17

Peamised teemad