11:29 07. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1325
  • RUB81.3769
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
5910

Piketist Ukraina saatkonnahoone ees võtsid osa ajakirjanikud, ühiskonnategelased, inimõiguslased, lihtsalt hoolivad inimesed. Nad hoidsid käes plakateid ja bännereid Kirill Võšinski fotoga.

TALLINN, 15. mai — Sputnik. Kolmapäeval, portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski Kiievis vahistamise aastapäeval toimus Moskvas Ukraina saatkonna juures solidaarsusmeeleavaldus ajakirjaniku toetuseks, teatas RIA Novosti.

Meeleavalduse korraldajad kutsusid selle eelõhtul ajakirjanikest kolleege ja kõiki, keda ei jäta ükskõikseks Kirilli saatus ning sellised mõisted nagu sõnavabadus ja õiglus, ühinema kolmapäevase meeleavaldusega Ukraina saatkonna ees toimuva. Aktsioon kestis poolteist tundi ja kulges loosungi all "Võšinski vabaks!"

Генеральный директор МИА Россия сегодня Дмитрий Киселев (второй слева) во время акции в поддержку Кирилла Вышинского у здания посольства Украины в Москве
© Sputnik / Алексей Куденко
Moskvas toimus solidaarsusmeeleavaldus Kirill Võšinski toetuseks.

Piketist Ukraina saatkonnahoone ees võtsid osa ajakirjanikud, ühiskonnategelased, inimõiguslased, lihtsalt hoolivad inimesed. Nad hoidsid käes plakateid ja bännereid Kirilli fotoga, temaga solidaarsust sümboliseerivate kujutistega ja Ukraina võimudele ning isiklikult vastvalitud presidendile Volodõmõr Zelenskõile suunatud üleskutsetega Võšinski vabastada. Üks 345 sentimeetri pikkune bänner sümboliseeris kõiki päevi, mil Kirill on vangistuses viibinud.

Sündmuse eelõhtul kirjutas Võšinski ametikaaslastele kirja ja tänas neid pöördumise eest Zelenskõi poole, millele oli alla kirjutanud üle 250 ajakirjaniku Venemaal ja kogu maailmas.

Möödub üks aasta päevast, mil Kirill Võšinski vahistati>>

Ta märkis, et tal on hea meel mitte ainult nende toetusest, kellega ta on koos töötanud, vaid ka paljude teiste ajakirjanike toe üle, kelle jaoks kutsealane solidaarsus ei ole tühipaljalt sõnakõlks.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski peeti kinni Kiievis 15. mail 2018. aastal. Teda süüdistatakse omaalgatuslike Donbassi vabariikide toetamises ja riigireetmises.

Участники акции в поддержку Кирилла Вышинского у здания посольства Украины в Москве
© Sputnik / Алексей Куденко
Moskvas toimus solidaarsusmeeleavaldus Kirill Võšinski toetuseks.

Ühel kohtuistungil palus Võšinski abi Venemaa president Vladimir Putinilt. Venemaa riigipea nimetas olukorda pretsedendituks ja rõhutas, et ajakirjanik vahistati tema otsese erialase tegevuse pärast.

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine >>

OSCE peasekretär Thomas Greming väljendas samuti selle üle muret ja teatas, et kõik organisatsiooni liikmesriigid peavad järgima rahvusvahelisi standardeid ja mitte sekkuma meedia töösse.

OSCE meediavabaduse volinik Arlem Dezir kutsus Ukraina ametivõime üles toetama sõnavabadust ja Võšinski viivitamatult vabastama.
 

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
Tagid:
ajakirjanik, Ukraina, RIA Novosti Ukraina, Kirill Võšinskii

Peamised teemad