22:45 30. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1980
  • RUB91.1439
Välisuudised
lühendatud link
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)
7710

Aleksandr Zahhartšenko oli DRV juhiks 2014. aasta novembrist alates. Enne seda juhtis ta kolme kuu vältel vabariigi Ministrite Nõukogu.

TALLINN, 18. mai — Sputnik. Uurimine on kindlaks teinud tunnustamata Donetski rahvavabariigi esimese juhi Aleksandr Zahhartšenko mõrva tellijad, korraldajad ja täideviijad, ütles RIA Novostile praegune riigipea Deniss Pušilin.

Ta lisas, et õnnestus tuvastada kogu kuriteo käik alates ettevalmistamisest kuni läbiviimiseni ja välja selgitada, et mõrva tellijate seas on "kõrgetel ametikohtadel olevaid Ukraina kodanikke".

"Väga kõrgetel. Samuti teiste riikide kodanikke, kes toetavad Kiievi režiimi. Antud kriminaalmenetlus on erilise kontrolli all. Kõik kurjategijad peavad saama teenitud karistuse," lõpetas Pušilin.

Konkreetseid perekonnanimesid ei ole veel avalikustatud, kuna kõiki asjaosalisi ei ole veel kinni peetud.

Aleksandr Zahhartšenko hukkumine

Donetski rahvavabariigi juht hukkus 31. augustil 2018 Donetski kesklinnas asuvas kohvikus 'Separ' toimunud plahvatuse tagajärjel. Ta oli 42-aastane. Surma sai ka tema ihukaitsja, veel 11 inimest sai vigastada.

Isehakanud vabariigi peaprokuratuur on algatanud kriminaalasja terrorirünnaku paragrahvi alusel.

DRV teatas Lääne eriteenistuste osalusest Zahhartšenko mõrvamisel>>

Sama päeva õhtul vahistasid DRV õiguskaitseorganid Zahhartšenko tapmises kahtlustatavad, kes peagi andsid süü omaksvõtvad ülestunnistused. Nagu teatas DRV juhi nõunik Aleksandr Kazakov, korraldasid mõrvakatse Ukraina erioperatsioonide väed.

Zahhartšenko mõrvas kahtlustatavad on kinni peetud>>

Venemaa välisministeeriumis oletati, et tapmisega võib olla seotud "Kiievi režiim, kes on korduvalt kasutanud sääraseid meetodeid teisitimõtlejate ja ebasoovitavate kõrvaldamiseks.

"Minski kokkulepete täitmise ja sisekonflikti lahendusteede otsimise asemel "viib Kiievi sõjapartei ellu terroristlikku stsenaariumit, süvendades niigi keerulist olukorda selles piirkonnas," väitis välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova.

Babtšenko postitus Kobzoni ja Zahhartšenko surma kohta tekitas netis pahameeletormi>>

Oma kaastundeavalduse Aleksandr Zahhartšenko hukkumise puhul on esitanud Venemaa president Vladimir Putin, kelle sõnul hukkunu oli "tõeline rahvajuht, julge ja otsusekindel inimene, Donbassi patrioot."

Aleksandr Zahhartšenko oli DRV juhiks 2014. aasta novembrist alates. Enne seda juhtis ta kolme kuu vältel vabariigi Ministrite Nõukogu.

Venemaa oli ainsaks "Normandia neliku" riigiks, kes Donetskis sooritatud terroriakti hukka on mõistnud ja hukkunute lähedastele kaastunnet avaldanudi.

EL-i esindaja, samavõrd kui ka Prantsusmaa välisministeerium ja Saksamaa valitsuse esindaja teatasid vaid küüniliselt, et on DRV juhi Aleksandr Zahhartšenko hukkumisest teavitatud ja kutsusid üles "Minski kokkuleppeid" järgima. Senaatori arvates "näitab EL niisuguste avaldustega järjekordselt topeltstandardite rakendamist poliitilistes hinnangutes maailmas toimuvatele sündmustele."

Teema:
Donetski rahvavabariigi liider hukkus plahvatuses (10)
Tagid:
mõrv, Aleksei Zahharov, Donetski RV

Peamised teemad