18:46 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
61 0 0

Venemaa suhtes rakendatud sanktsioonid ei ole soovitud tulemusi toonud ja tekitavad Euroopale tohutut kahju. Seda väitis Austria Rahvusnõukogu saadik Angelika Winzig intervjuus väljaandele Kurier.

TALLINN, 20. mai — Sputnik. Tema sõnul on olukord paljude Euroopa riikide jaoks kujunenud "majanduslikuks spagaadiks" Venemaa-vastaste sanktsioonide ja Moskva vastumeetmete vahel.

Ta märkis ka, et lääs ei oleks kõigepealt pidanud Venemaa vastu sanktsioone kehtestama, vaid otsima rahvusvaheliste küsimuste puhul teistsuguseid poliitilisi lahendusi.

Lisaks sellele väljendas poliitik mõistmatust mõnede Euroopa Parlamendi saadikukandidaatide avalduste suhtes, mis kutsuvad üles peatama Nord Stream 2. Tema meelest vajab Euroopa selle projekti käikuandmist, kuna teist tarnete alternatiivi EL-il lihtsalt ei ole.

"Nord Stream 2 on meile vaja – see on Austria seisukoht. Energiavarustus on tähtis küsimus ja teist alternatiivi meil ei ole," ütles Winzig.

Venemaa suhted paljude lääneriikidega halvenesid seoses Ukrainas ja Krimmi ümber kujunenud olukorraga. Venemaad sekkumises süüdistades kehtestas lääs tema vastu sanktsioonid. Moskva võttis 6. augustil 2014. aastal rakendada vastumeetmed, võttis suuna impordiasendusele ja on korduvalt teatanud, et temaga sanktsioonide keeles kõnelda on kontraproduktiivne.

Nord Stream 2 projekt näeb ette kaheharulise gaasijuhtme rajamise läbilaskevõimsusega 55 miljardi kuupmeetrise gaasi aastas Venemaa rannikult läbi Läänemere Saksamaani. Uus gaasijuhe on plaanis 2019. aastal valmis ehitada. See kulgeb läbi Läänemere rannikuriikide Venemaa, Soome, Rootsi, Taani ja Saksamaa – territoriaalvete või erimajandustsoonide. Nende riikide hulgast on ettevõttel Nord Stream 2 AG jäänud veel vaid Taanilt ehitusluba saada.

Samal teemal

Ekspert kommenteeris skandaali Austria asekantsleriga
Austria töösturid on Vene-sanktsioonide tühistamise poolt
Austria kinnitas oma toetust Nord Stream 2-le
USA tahab Austria Venemaa gaasist ilma jätta
Tagid:
poliitika, majandus, sanktsioonid, Austria, Venemaa

Peamised teemad