00:09 06. Aprill 2020
Kuula otse
  • USD1.0785
  • RUB82.8075
Välisuudised
lühendatud link
Brexit – protsess läks käima (132)
63 0 0

Peaminister Theresa May teatas reedel oma ametist lahkumise kuupäeva. Sisuliselt tähendab see ka peaministri kohalt tagasiastumist.

TALLINN, 24. mai — Sputnik. Briti peaminister Theresa May teatas reedel, et lahkub Konservatiivse Partei juhi ametist 7. juunil, . May kinnitas reedel valitsuse residentsi ehk Downing Street 10 ees avaldust tehes, et on oma otsusest kuninganna Elizabeth II teavitanud, vahendas ERR viitega briti meediale.

Konservatiivse Partei uue juhi valimise kampaania saaks ametliku alguse 10. juunil.

Ühendkuningriigi parteiülesed kõnelused Brexiti-leppes kompromissi saavutamiseks lõppesid tulemuseta. Opositsioonilise Tööpartei esimees Jeremy Corbyn ütles kirjas peaminister Theresa Mayle, et kõnelustes mindi nii kaugele kui võimalik, kuid pooled ei suutnud suuri ploliitilisi erimeelsusi ületada.

Ühendkuningriigi parteiülesed Brexiti-kõnelused lõppesid tulemusteta >>

Pooled pidasid kuus nädalat läbirääkimisi lootuses jõuda kokkuleppele Suurbritannia Euroopa Liidust lahkumise tingimustes, mida toetaks ka parlament. Kõnelusi alustati pärast seda, kui seadusandjad olid May kokkuleppe EL-iga kolm korda maha hääletanud.

Corbyn süüdistas May valitsust nõrkuses ja ebastabiilsuses. "Sinu valitsuse nõrkuse ja ebsatabiilsuse kasv tähendab, et me ei saa olla kindlad milleski, milles me võiksime omavahel kokku leppida," ütles opositsioonijuht.

May lubas 17. mail, et määrab juuni alguses kindlaks peaministriametist lahkumise ajakava.

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. Kuid 29. jaanuaril keeldus Briti parlament muudatuste tegemisest Brexiti lepingu eelnõusse, mis oleks lükanud riigi väljaastumise ELst edasi kuni 31. detsembrini 2019.

Teema:
Brexit – protsess läks käima (132)

Samal teemal

Brexit – protsess läks käima
Tagid:
tagasiastumine, EL, poliitika, Suurbritannia, Brexit, Theresa May

Peamised teemad