05:10 19. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1833
  • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Europarlamendi valimised - 2019 (48)
45 0 0

Leedulased valivad pühapäeval nii presidenti kui ka esindajaid Euroopa Parlamenti.

TALLINN, 26. mai — Sputnik. Valimispäeval toimub Leedus hääletus kella seitsmest hommikul kaheksani õhtul ja valimisnimekirjadesse on kantud ligi 2,5 miljonit inimest, edastab ERR

12. mail peetud esimese vooru võitis 31,13 protsendise toetusega napilt Šimonyte. Nauseda kogus 30,95 protsenti häältest, ent teda on asunud toetama valitsev Talurahva ja Rohelise Liit, kelle kandidaat peaminister Saulius Skvernelis esimeses voorus 19,72 protsendiga kolmandaks jäi.

Valimiste eel ei ole arvamusuuringuid avaldatud, kuid analüütikud prognoosivad Nauseda võitu tema sõltumatuse, laialdase poliitilise toetuse ja isiksuse tõttu.

Leedus ajab välispoliitikat eelkõige president, mistõttu on olulised kandidaadi välispoliitilised vaated. President nimetab ametisse ka kohtunikke ja valib nii välis- kui ka kaitseministri kandidaadi.

Leedus nimetab president ametisse ka kohtunikke ja valib nii välis- kui ka kaitseministri kandidaadi. Seega on presidendi valimised Leedu tulevikule väga olulised.

Pühapäeval valitakse Euroopa Parlamenti

Pühapäeval, 26. mail kella 9-20 toimuvad Euroopa Parlamendi valimised. Hääletada saab üksnes oma elukohajärgses jaoskonnas ning eelhääletamisel ja e-hääletamisel antud häält muuta ei saa. Terviseseisundi või mõne muu mõjuva põhjuse tõttu saab valija valimispäeval ka kodus hääletada.

Euroopa valijatele lubatakse miinimumpalka, puhast õhku ja ettevõtte tulumaksu >>

Taotluse saab esitada telefoni teel kella 9–14 elukohajärgsele jaoskonnakomisjonile. Kodus hääletamise taotlus peab sisaldama valija nime, isikukoodi, aadressi, telefoninumbrit ja kodus hääletamise põhjust.

Seitse päeva kestnud eelhääletuse jooksul osales Tallinna valimisjaoskondades valimistel kokku 26 656 inimest, neist hääletas väljaspool elukohta 15 773 valijat ja elukohajärgselt 10 883 valijat.

© Sputnik / Deniss Grabussov
Naised Euroopa Parlamendi valimistel
Teema:
Europarlamendi valimised - 2019 (48)

Samal teemal

Leedu valib presidenti
Europarlamendi valimised - 2019
Tagid:
presidendivalimised, Leedu, valimised, Euroopa Parlament

Peamised teemad