06:32 13. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1771
  • RUB86.3013
Välisuudised
lühendatud link
Ukraina presidendivalimised (76)
55 0 0

Ukraina president teatas, et tema riik peab kahte sõda korraga. Nagu nentis Sputniku raadiosaates Venemaa Kaasmaalaste Ühingu rahvusvahelise nõukogu juht Vadim Kolesnitšenko, kordas Vladimir Zelenski hästituntud mantraid.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Ukraina peab kahte sõda, väitis riigi president Vladimir Zelenski kohtumisel USA senaatori Robert Portmaniga. Zelenski tänas külalist Kiievi toetamise eest Washingtoni poolt ja meenutas, et esimese töölähetuse presidendi ametikohal tegi ta Luganski oblastisse, kus külastas eesliini ja kohtus sõduritega.

"Meil on kaks sõda – sõda Venemaaga ja sõda riigisisese korruptsiooniga," vahendab pressiteenistus riigipea sõnu.

Venemaa Kaasmaalaste Ühingu rahvusvahelise nõukogu presiidiumi esimees Vadim Kolesnitšenko kommenteeris seda avaldust raadio Sputnik saates. "Härra Zelenski esitas kaks mantrat, mis on määratud nii siseriiklikule kui ka välistarbijale. Esimene neist on vana mantra sõja kohta Venemaaga, lausudes, et tundke kõik meile kaasa, aidake meid aina, Venemaa tahab meid anastada," ütles Vadim Kolesnitšenko.

"Ja teine, väga moekas ja menukas mantra on sõda korruptsiooniga. See meenutab mulle Ukrainas tuntud sõda, kus mesilased sõdivad mee vastu. Tegelikult pole võitluses korruptsiooni vastu midagi ära tehtud, ei tehta ja ka praegu ei näe me Zelenski ja parlamendi nii-öelda nukulikus vastasseisus mitte midagi enamat kui vanu laule uues kuues," ütles Kolesnitšenko.

"Oligarhide klannid peavad omavahel läbirääkimisi selle üle, kuidas nad uutes tingimustes edaspidi Ukraina eelarvet jagama ja endale raha teenima hakkavad. Olgugi et praeguseks hetkeks ei ole Zelenski uut päevakorda veel lauale pannud ja suure tõenäosusega ei panegi," leiab Vadim Kolesnitšenko.

Zelenski ametissevannutamine: ilma üllatusteta läbi ei saadud >>

Vladimir Zelenski saavutas 21. aprillil võidu Ukraina presidendivalimiste teises voorus, kogudes kolm korda enam hääli kui selle hetke ametisolev president Petro Porošenko. Ametissevannutamine toimus Ülemraada pidulikul istungil 20. mail. Peaaegu kohe pärast Ukraina presidendi ametisse astumist teatas Vladimir Zelenski, et saadab Ülemraada laiali.

Teema:
Ukraina presidendivalimised (76)

Samal teemal

Ukraina presidendivalimised
Tagid:
korruptsioon, Venemaa, Ukraina, Volodõmõr Zelenskõi

Peamised teemad