07:36 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Riia linnapea tagandamine (10)
89 0 0

Pärast Nils Ušakovsi ametist tagandamist sai Läti pealinna linnapeaks erakonna Au Teenida Riiat (GKR) rahvasaadik, Nõukogude armee erupolkovnik, seniajani Venemaa sõjaväepensioni saav Dainis Turlais.

TALLINN, 31. mai — Sputnik. Riia volikogu saadikud valisid uueks linnapeaks erakonna Au Teenida Riiat (GKR) esindaja Dainis Turlaisi, kes oli ainus kandidaat sellele ametikohale. Tema "ülekuulamine" volikogu liikmete poolt venis pikale, kuid oma üheksa tundi kulus eelkõige opositsiooni vastuseisu tõttu.

Riia linnapea tagandamine >>

Lõpuks toetas Turlaisi kandidatuuri 32 saadikut valitsuskoalitsioonist, kuhu kuuluvad erakonnad Koosmeel ja GKR. Opositsioon, kes rõhus sellele, et Turlais pole millegi poolest parem ametist lahkunud Nils Ušakovsist, hääletamises ei osalenud, kirjutab ERR.

Dainis Turlais on sündinud 1950. aastal. Ta alustas sõjaväelist karjääri juba nõukogude ajal, 1980. aastate lõpul teenis Afganistanis, kus juhtis 40. armee operatiivüksust. Selle eest, nagu teatab suhtluskanal Telegram rubriigis "Lähivälismaa. LIVE", saab Turlais Venemaa sõjaväepensioni 8490 eurot aastas.

Läti taasiseseisvumise koidikul juhtis ta Läti Kaitseväge ning üheksakümnendate teisel poolel oli Läti siseminister. Ta on olnud Läti Seimi mitme koosseisu liige. 2009. aastal valiti ta Riia volikogu saadikuks, kus töötab seniajani.

Läti pealinna kümme aastat juhtinud linnapea Nils Ušakovs tagandati tänavu aprillis keskkonna- ja regionaalarengu ministri Juris Pūce käsul ametist. See sai teoks munitsipaalettevõttes ilmnenud korruptsiooniskandaali taustal. Tulemusena on Ušakovs valitud Euroopa Parlamenti.

Teema:
Riia linnapea tagandamine (10)

Samal teemal

Riia linnapea tagandamine
Tagid:
Nõukogude armee, linnapea, Nils Ušakovs, Läti, Riia

Peamised teemad