23:55 25. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1890
  • RUB90.0123
Välisuudised
lühendatud link
81 0 0

USA president Donald Trump jõuab esmaspäeval esimesele riigivisiidile Suurbritanniasse, kus kohtub nii kuningliku perekonna liikmete kui ka peaministriga.

TALLINN, 3. juuni — Sputnik. President on juba enne visiiti sattunud skandaali, sest nimetas Briti kõmulehes Sussexi hertsoginnat vastikuks, vahendas ERR. Trump külastas Suurbritanniat viimati möödunud suvel, kuid seekordne reis on tema esimene riigivisiit. 

Esmaspäeval on plaanis lõunasöök kuninganna Elizabeth II-ga, teisipäeval aga tööhommikusöök peaminister Theresa Mayga. Üheks peamiseks jututeemaks on Iraani tuumalepe, millest USA lahkus, kuid mida Ühendkuningriik teiste osalistega päästa üritab.

Briti peaminister Theresa May teatas, et lahkub Konservatiivse Partei juhi ametist 7. juunil.

"Nüüdseks on mulle selge, et see on riigi parimates huvides, kui edasisi püüdlusi juhiks uus peaminister. Seega teatan ma täna, et astun reedel, 7. juunil tagasi Konservatiivse Partei juhi kohalt," ütles ta.

Suurbritannia peaks Euroopa Liidust lahkuma hiljemalt 29. märtsil 2019. 10. aprillil 2019 pikendas Euroopa Ülemkogu Brexiti tähtaega 31. oktoobrini 2019. Euroopa Liidust lahkumine otsustati 2016. aasta juunis toimunud rahvahääletusega, kus lahkumist toetas 51,89% osalenutest.

Tagid:
USA, poliitika, Donald Trump, Suurbritannia

Peamised teemad