09:41 29. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)
5310

Soliidsemad Euroopa riigid mõistsid, et russofoobse poliitika mõju on oodatule vastupidine - nad ei taha enam täita venelasi vihkava vähemuse kapriise.

ТАLLINN, 6. juuni — Sputnik. Muudatus kajastus muuhulgas ka ENPA Venemaa parlamendisaadikuid puudutavas otsuses, vahendas RIA Novosti Venemaa välisministrit Sergei Lavrovi.

"EL-is on russofoobid vähemuses. Kuid just nemad, kuritarvitades solidaarsuse ja konsensuse põhimõtet, suunasid viimase ajani Euroopa Liidu ja NATO Venemaa-suunalist poliitikat," ütles Lavrov RBK-le antud intervjuus.

"Uued tuuled kajastusid hiljuti Euroopa Nõukogu Ministrite Komitees ja paar päeva tagasi - Parlamentaarse assamblee allüksustes tehtud otsustes, mille eesmärgiks oli lõpetada Venemaa parlamendiliikmete diskrimineerimine," lisas Lavrov.

Mõni aeg tagasi võttis ENPA protseduurikomitee vastu resolutsiooniprojekti, milles tehti ettepanek anda Venemaa delegatsioonile volitused juunis toimuval istungil osalemiseks.

Ukrainlased ja baltimaalased närivad küüsi - Puškov Venemaa osalemisest ENPAs >>

Dokumendis tehakse ettepanek ka organisatsiooni harta muutmiseks ja öeldakse, et "volituste vaidlustamise või läbivaatamise korral ei saa jätta liikmeid ilma õiguseta hääletada, esineda ning olla assamblees ja selle organites esindatud." Liikmete õiguste realiseerimist ei saaks sel juhul edaspidi peatada.

Venemaa loobus ENPA töös osalemast 2014. aastal Venemaa Föderatsiooni delegatsiooni volituste vähendamise tõttu Krimmi Venemaaga ühendamise pärast. 2017. aasta juuni lõpul sai teatavaks, et Moskva peatab oma sissemaksed Euroopa Nõukogule seoses Venemaa Föderatsiooni delegatsiooni kõrvalejäämisega ENPA tööst. 17. mail 2019 võttis Euroopa Nõukogu vastu deklaratsiooni, millega taastati Venemaa hääleõigus.

Teema:
Venemaa hääleõigus ENPAs (53)

Samal teemal

Venemaa hääleõigus ENPAs
Tagid:
Välisministeerium, poliitika, Euroopa, Venemaa, õigus, hääl, ENPA, Sergei Lavrov

Peamised teemad