16:54 08. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1290
  • RUB80.8888
Välisuudised
lühendatud link
6420

USA tegutseb mõtlematult, kui ta osaleb "vaidlustes Venemaa piiril", ja peab sellised provokatsioonid lõpetama, teatas agentuurile RIA Novosti Virginia osariigi senaator Richard Black.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. Maikuus tegi USA senat ettepaneku suurendada 2020. aastal Ukraina rahastamist relvajõudude kaitsevõime tugevdamiseks ja julgeolekupoliitika alase abi laiendamiseks 300 miljoni dollarini, edastab RIA Novosti

"Me oleme tõepoolest muutunud väga mõtlematuks sekkudes vaidlustesse, mis toimuvad otse Venemaa piiril. Meie president ja valitsus peavad alati arvesse võtma, et kuigi meil võib olla üsna tugev majandus ja kontroll panganduse üle ja nii edasi, on Venemaal peaaegu sama kogus tuumarelvi kui meil," teatas Black. 

Senaator teatas, et USA alustab alati avaldusest, et ta annab partnerriikidele mittesõjalist abi, kuid hakkab peaaegu kohe varustama neid relvadega.

"Probleem on selles, et niipea, kui te hakkate tarnima raketitõrjekompleksi Javelin, millest me päris palju räägime, loote te valijaskonna, kes teeb lobitööd sõja nimel. Mida rohkem relvi te tarnite, seda rohkem relvatootjad sõda tahavad," lisas ta.

Ukraina sai USA-st Javelini rakette >>

VF on korduvalt hoiatanud Ukrainasse relvastuse tarnimise plaanide eest, sest see samm viib ainult konflikti laienemisele Donbassis. Nagu Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov on korduvalt teatanud, relvatarned Ukrainasse välismaalt ei aita kaasa kriisi reguleerimisele Donbassis ja Minski lepete elluviimisele.

Ukrainale relvade tarnimise vastaseid avaldusi on teinud enamik Euroopa poliitikuid. Näiteks endine OSCE esimees, Saksamaa president Frank-Walter Steinmeier on teatanud, et relvatarned Ukrainasse on väga riskantsed ja ebaproduktiivne viis kriisist välja tulla.

Samal teemal

USA tabas Ukraina reetmiselt
Süüria: USA varustab Ukraina kaudu terroriste relvadega
Ukraina relvastamine oleks ohtlik viga
Ukraina sai alles Javelini selgeks aga juba pakutakse uusi relvi
Tagid:
provokatsioon, poliitika, USA, Venemaa, Ukraina

Peamised teemad