19:57 01. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1752
  • RUB90.6050
Välisuudised
lühendatud link
14010

Venemaa president Vladimir Putin sõidab visiidile Itaaliasse ja kohtub selle käigus ka kogu maailma katoliiklaste kirikupeaga, Rooma paavsti Franciscusega.

TALLINN, 6. juuni — Sputnik. 2019. aasta suvel leiab aset Venemaa riigipea Vladimir Putini ja katoliku kiriku pea, Rooma paavsti Franciscuse teine ajalooline kohtumine.

"Võin kinnitada, et paavst Franciscus võtab Venemaa Föderatsiooni presidendi Vladimir Putini vastu 4. juulil," teatas Püha Tooli pressiteenistuse juhi kohusetäitja Alessandro Gisotti.

Kremlis on varemgi räägitud Putini plaanidest külastada Itaaliat, kuid visiidi kuupäevi täpsustamata.

Putini juulikohtumine Rooma paavstiga on viimase nelja aasta jooksul juba teine. Eelmine toimus 10. juunil 2015. Tookord saabus Putin kohtumisele tunniajalise hilinemisega ja seletas seda liiklusummikutega Milanos ja Roomas, samuti "pikaleveninud läbirääkimistega" Itaalia peaministriga.

Itaalia ihkab Venemaa-vastaste sanktsioonide ahelaid maha raputada

Itaalia liidrid, kellega VF-i president Vladimir Putin juulis kohtub, on korduvalt teatanud oma soovist kaotada Euroliidu poolt Venemaa vastu kehtestatud sanktsioonid.

Itaalia põllumajandus-, toiduainete- ja metsanduspoliitika ministri Gian Marco Centinaio sõnul püüab Itaalia valitsuspartei Liiga (Lega) veenda oma Euroopa liitlasi Venemaa isoleerimise tarbetuses.

Джан Марко Чентинайо
© AFP 2019 / ALBERTO PIZZOLI
Gian Marco Centinaio

"Ma arvan, et praegu tuleb mõelda sellest, et Venemaa on oluline partner ega pea viibima isolatsioonis," teatas Centinaio. "Me püüame teisi selles veenda, et lõppkokkuvõttes kõik meiega nõustuksid," rõhutas ta.

Itaalia asepeaminister ja siseminister Matteo Salvini, erakonna Liiga juht, on juba ammu lubanud, et Itaaliast saab üks esimestest riikidest, kes astub välja EL-i majanduslike piirangute kaotamise eest.

Маттео Сальвини
© Sputnik / Алессандро Рота
Matteo Salvini

Salvini on öelnud, et ta ei näe Venemaa-vastastel sanktsioonidel olevat "mingit majanduslikku, poliitilist, sotsiaalset ega kultuurilist mõtet".

Sündmusrikas juuli

Euroliit hakkas kohe pärast USA-d kehtestama Venemaa vastu sanktsioone 2014. aastal, pärast riigipööret Ukrainas ja Krimmi taasühendamist Venemaaga, ning hiljem on neid mitu korda laiendatud ja pikendatud.

Nii peatati läbirääkimised viisavabadusest, kehtestati mõnedele Venemaa riigiteenistujatele, poliitikutele ja ettevõtjatele sissesõidukeeld EL-i riikidesse, külmutati nende varad ning kehtestati kaubanduslikku, rahanduslikku ja sõjalist laadi piirangud.

Paavst Franciscuse visiit Eestisse >>

Tavaliselt seob Brüssel Venemaa-vastaste sanktsioonide pikendamise küsimuse Minski lepete täitmisega ning kuulab kaks korda aastas ära Prantsusmaa ja Saksamaa raporti enne poliitilise otsuse vastuvõtmist piirangute pikendamise kohta järgmiseks kuueks kuuks. Järjekordse majandussanktsioonide paketi kehtivusaeg lõpeb 31. juulil 2019.

Samal teemal

Paavst Franciscuse visiit Eestisse
Paavsti rahusõnum keskendus pagulaskriisile
Fotofakt: Tallinna tänavad ja politsei ootavad paavsti

Peamised teemad