02:44 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)
7110

Sevastopoli kuberner Dmitri Ovsjannikov märkis vastates küsimusele, kas Sevastopol naaseks Venemaa kooseisu, kui praegu korraldataks kordusreferendum, et krimlaste vastuvõetud otsus on muutumatu.

TALLINN, 7. juuni — Sputnik. Sevastopoli kuberner Dmitri Ovsjannikov kommenteeris Peterburi rahvusvahelise majandusfoorumi raames raadiole Sputnik antud intervjuus USA riigisekretäri John Kerry ettepanekut Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile viia läbi kordusreferendum Krimmi saatuse küsimuses.

Lavrov: USA ettepanekust viia läbi teine Krimmi referendum >>

2014. aasta aprillis tegi USA riigisekretär John Kerry Venemaa välisministrile Sergei Lavrovile ettepaneku viia läbi kordusreferendum Krimmi saatuse küsimuses. Sellest jutustas Lavrov intervjuus telekanalile RBK.

Lavrovi sõnul oli Kerry talle öelnud: "Kõik on arusaadav. Kõik läks nii, nagu Krimmi rahvas tahtis. Kuid korra jaluleseadmiseks viige läbi veel üks referendum." Venemaa välisminister märkis seejuures, et ta ei avalda "suurt saladust".

Ometi peeti sellist ettepanekut Moskvas kohatuks: "Mis asjus? Kui teile on kõik arusaadav, miks ajada inimesed veel kord mingile hääletamisele?"

"Ma loodan, et John ei ole minu peale pahane," lisas välisminister ja tuletas meelde, et tema endine Ameerika kolleeg on ka oma mälestustes avaldanud mõned saladused kõnelustest temaga.

Peterburi rahvusvahelisel majandusfoorumil raadiole Sputnik antud intervjuus märkis Sevastopoli kuberner Dmitri Ovsjannikov vastates küsimusele, kas Sevastopol naaseks Venemaa kooseisu, kui praegu korraldataks kordusreferendum, et krimlaste vastuvõetud otsus on muutumatu.

Venemaa põhjapealinnas avati Peterburi rahvusvaheline majandusfoorum (PRMF). Tänavu toimub see 6.–8. juunil messikeskuses Expoforum.

PRMF on ülemaailmse tähtsusega areen, kus äriringkondade esindajad saavad omavahel suhelda ning arutada kõige olulisemaid majandusküsimusi, mille ees seisavad Venemaa, arenevad turud ja maailm tervikuna.

Vähi Peterburist: kuna Eesti ja Venemaa asuvad kõrvuti, olgu nad ka head naabrid >>

Igal aastal külastab foorumit üle kümne tuhande osavõtja Venemaalt ja teistest riikidest. Nende hulgas on arengumaade riigipäid ja valitsusjuhte, suurimate ettevõtete juhte ning ülemaailmselt tunnustatud teaduse, meedia ja kodanikuühiskonna eksperte.

Rahvusvaheline uudisteagentuur Rossija Segodnja on üks PRMF-i meediapartneritest.

Teema:
Peterburi majandusfoorum 2019 (10)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
referendum, Venemaa, Sevastopol, Krimm

Peamised teemad