07:17 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
49 0 0

USA ja Mehhiko saavutasid migratsioonitülis kokkuleppe, mis hoiab ära esmaspäeval jõustuma pidanud kaubandustariifide kehtestamise. 

TALLINN, 8. juuni — Sputnik. USA president Donald Trump kinnitas ööl vastu laupäeva sotsiaalmeedias, et vastav lepe on juba allkirjastatud, vahendas ERR.

"Mul on heameel teatada, et USA on allkirjastanud Mehhikoga kokkuleppe. Esmaspäeval jõustuma pidanud tariifide kehtestamine on sellega peatatud," kirjutas Trump.

"Mehhiko on omakorda nõustunud rakendama karme meetmeid ohjeldamaks läbi riigi liikuvat migratsioonilainet ja tõhustama kontrolli meie lõunapiiril," lisas USA president. "See peaks märkimisväärselt vähendama survet meie lõunapiirile," jätkas Trump.

Mehhiko välisminister Marcelo Ebrard kiitis samuti sotsiaalmeedias üksmeele saavutamist.

USA valitsusametite töö seiskus osaliselt jõulupühade eel seoses vaidlusega piirimüüri rahastamise üle. Trump ei saanud seda, mida tahtis - 5,7 miljardit dollarit piiri turvalisuse ja müüri ehitamiseks Mehhiko piirile, kuid lubas "tralli jätkata". 

Mehhiko piirile müür ehitada oli Trumpi jaoks põhimõtteline küsimus, kuna tema valimiskampaania rajanes muuhulgas just sellele lubadusele. Kusjuures toona kinnitas ta, et selle maksavad kinni Mehhiko võimud. USA president kavatses rahastada piirimüüri ehitamist tõstes Mehhiko kaupade impordimaksu.

USA president rahastab piirimüüri tõstes Mehhiko kaupade impordimaksu >>

Trump ähvardas möödunud nädalal, et kui Mehhiko ei saa olukorda piiril kontrolli alla, siis kehtestab USA Mehhiko kaupadele 5-protsendise imporditolli. Juulis ulatub see 10 protsendini ja saavutab oktoobriks lae 25 protsendil.

Samal teemal

USA alustas kaubandussõda EL-i, Kanada ja Mehhiko vastu
USA saadab Mehhiko piirile rohkem kui viis tuhat sõdurit
USA president rahastab piirimüüri tõstes Mehhiko kaupade impordimaksu
Tagid:
migratsioon, tollitariifid, USA, Mehhiko

Peamised teemad