01:42 23. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1740
  • RUB89.1500
Välisuudised
lühendatud link
8920

Vladislav Buhharev, kelle Vladimir Zelenski oma korraldusega Ukraina julgeolekuteenistuse juhiks määras, on Vene Föderatsiooni Föderaalse Julgeolekuteenistuse medali kavaler.

TALLINN, 13. juuni — Sputnik, Oleg Leontjev. Julian Semjonovi romaani legendaarne kangelane - SS Standartenführer Max Otto von Stierlitz, kes on tegelikult Nõukogude luure polkovnik Maksim Maksimovitš Issajev ja tähistab Hitleri-aegses Berliinis vaikselt 23. veebruari, võiks SBU-s peadpööritavat karjääri teinud Ukraina kolleegi Vladislav Buhharevi vaid kadestada.

Kirill Võšinski rääkis SBU valeväidetest >>

Ukraina president Vladimir Zelenski, kes alustas ametist lahkunud eks-presidendi Pjotr "Pedro" Porošenko poolt paika pandud personali väljavahetamist, vabastas Andrei Aleksejenko Ukraina julgeolekuteenistuse ajutise juhataja kohalt, nimetades uueks SBU juhiks Vladimir Buhharevi.

Ukraina parlamendis kuulus Buhharev Batkivštšina fraktsiooni ja oli Ülemraada Õiguskaitsealase seadusloome komitee liige.

Maidani-eelsel ajal juhtis ta Ukraina maksumiilitsat, mille mälestuseks on tal eriline auaste - maksumiilitsa kindralleitnant ja sõjaväeline auaste - kindralleitnant.

Ka Ukraina julgeolekuteenistuse tööga on Buhharev kursis paremini, kui vaid kuulduste põhjal. 2014. aasta märtsis, vahetult pärast Kiievis toimunud riigipööret, nimetas presidendi kohusetäitja Aleksandr Turtšinov ta Ukraina Julgeolekuteenistuse Korruptsiooni ja organiseeritud kuritegevuse vastu võitlemise osakonna juhiks.

Ukraina telekanali 24TV põhjalikud ajakirjanikud avastasid asjaolu, et lisaks SBU autasule on äsja ametissemääratud Ukraina Julgeolekujuhil ka Venemaa Julgeolekuteenistus FSB medal "Lahingukoostöö eest", mille ta 2014. aastal Ülemraadasse kandideerides oma kampaanialehtedel ausalt ära märkis.

Tähelepanuväärne on ka asjaolu, et Buhharevi juhitava ametkonna esileheküljel mainitakse SBU "ametliku vaenlasena" just FSB-d.

Samal teemal

RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine
SBU süüdistas Ukraina Õigeusu Kirikut usuvaenu õhutamises
Babtšenko "mõrv" oli SBU lavastus
Agendinimi "Mila": kuidas SBU ajakirjanikke värvata üritab
Ukraina presidendivalimised
Tagid:
SBU, julgeolekuteenistus, FSB, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina

Peamised teemad