14:33 20. September 2020
Kuula otse
 • USD1.1833
 • RUB89.1439
Välisuudised
lühendatud link
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
54 0 0

Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise pressifotokonkursi žürii avaldas 2019. aasta laureaatide lühinimekirja.

TALLINN, 13. juuni – Sputnik. Konkursi žürii, kuhu kuulusid maailma ajakirjandusväljaannete juhtivad fotograafid ja toimetajad, valis 6000 võistlustöö hulgast välja parimad. 2019. aastal osales konkursil fotoproffe 80 riigist kõigilt viielt mandrilt. Kõik lühinimekirja pääsenud tööd paistavad silma vormi kirkuse ja autori valitud teema sügava lahtimõtestamise poolest.

Finaali pääsenud tööde arvult kuulub esikolmikusse lisaks Venemaale ja Iraanile ka India, kes edestas Hispaaniat, Egiptust ja Mehhikot.

Intriig püsib septembrini

2019. aasta põhiteemadeks said globaalsed sotsiaalsed katsumused. Noored fotograafid ei piirdu nende kirjeldamisel katsetega luua žanride ja formaatide ühendamise teel uut visuaalset keelt. Nende tööd ei tegele lihtsalt probleemide märkamise ja nende põhjuste avamisega. Lugude peategelasteks saavad nende probleemide tagajärjed – riigile, regioonile ja planeedile tervikuna.

2019. aasta võitjatest rääkides märkis Andrei Stenini nimelise konkursi kuraator, rahvusvahelise teabeagentuuri Rossija Segodnja visuaalprojektide teenistuse juht Oksana Oleinik, et tööde kvaliteeditase kasvab aasta-aastalt ja see teeb talle rõõmu.

"Konkursil osalejate professionaalsuse peamine näitaja ei ole mitte ainult fotograafia keele filigraanne valdamine. See on ka teemavalik. Eelkõige sotsiaalsete teemade valik, mida tänavu on väga palju. Pelgast probleemi nimetamisest noortele fotograafidele enam ei piisa. Tänapäeva fotoajakirjandus seisneb oskuses leida seoseid probleemi põhjuse ja tagajärje vahel, vaadata selle hetkelisest ilmnemisest kaugemale. Selles osas ei asenda fotograafiat miski, sest selle keel on rahvusvaheline," ütles ta.

Andrei Stenini nimelise konkursi žürii esimees, Briti fotograaf James Hill ajalehest The New York Times (USA) märkis võistlustööde väga kõrget taset.

"Muidugi oli igas nominatsioonis oma tugevaid ja nõrku külgi. Mõnikord oli raske otsustada, kes osavõtjatest väärib auhinda, teinekord jälle olid liidrid silmnähtavad. Igatahes on see žürii liikmete jaoks üsna keeruline protsess, sest siin olid koos nii toimetajad kui fotograafid. Kõik me vaatasime võistlustöid oma mätta otsast. Fotode või piltide hindamine on üsna subjektiivne. Arutelu pakkus mulle tohutut naudingut. Igaüks meist võis avaldada oma arvamust: miks tema valik langes sellele või teisele tööle. Ja tööde kvaliteeti arvesse võttes oli meil tõesti, mille üle vaielda," ütles ta.

 • Решающий момент в матче по водному поло
  Otsustav hetk veepallimatšis
  © Фото : Аянава Сил / Индия
 • Lonely Olympics
  Lonely Olympics
  © Фото : Алексей Филиппов / Россия
 • Кубок тундры
  Tundra karikas
  © Фото : Сергей Гапон / Беларусь
 • Женщины из Аругам Бэй
  Arugam Bay naised
  © Фото : Франсис Руссо / Франция
 • От одного конфликта к другому
  Ühest konfliktist teise
  © Фото : Самир аль-Думи / Франция
1 / 5
© Фото : Аянава Сил / Индия
Otsustav hetk veepallimatšis

Intriig, kuidas jagunevad auhinnakohad konkursi nominatsioonides ja kes saab peaauhinna, kestab septembrini. Andrei Stenini nimelise konkursi võitjad kuulutatakse välja esimesel sügiskuul pidulikul tseremoonial Moskvas. Siis avatakse ka nende tööde näitus ning alustatakse traditsioonilist laureaatide ringreisi mööda maailma linnu.

Konkursist

Andrei Stenini nimeline rahvusvaheline pressifotokonkurss, mille korraldas rahvusvaheline teabeagentuur Rossija Segodnja Venemaa UNESCO Asjade Komisjoni egiidi all, on oma eesmärgiks seadnud noorte fotograafide toetamise ja avalikkuse huvi äratamise tänapäeva fotoajakirjanduse ülesannete vastu. See on andekatele, terastele ja kõigele uuele avatud noortele fotograafidele mõeldud areen, kus nad juhivad meie tähelepanu inimestele ja sündmustele meie kõrval.

2019. aastal said konkursi peamisteks meediapartneriteks uudisteportaal Vesti.ru ja ülevenemaaline riiklik telekanal Rossija-Kultura. Teabeagentuur ja raadio Sputnik on konkursi rahvusvahelised meediapartnerid.

Kõiki Sputnik Eesti materjale Andrei Stenini nimelise rahvusvahelise pressifotokonkursi kohta saate vaadata siit.

Teema:
Stenini-nimeline fotokonkurss (20)
Tagid:
ajakirjandus, võitja, rahvusvaheline, fotokonkurss, Andrei Stenin

Peamised teemad