13:29 11. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1763
  • RUB86.6154
Välisuudised
lühendatud link
7410

Ameerika uusima hävitaja F-35 mereväe ja merejalaväe jaoks mõeldud versioonidel taas avastatud mitmeid olulisi puudusi – sellega tuleb lennata "tasakesi".

TALLINN, 16. juuni — Sputnik. Selgub, et F-35 võib lennata ülehelikiirusel ainult lühikestel ajahetkede jooksul, sest vastasel juhul võib õhusõiduk kahjustada saada ja kaotada oma vargsusomadused, vahendab RIA Novosti vootega väljaandele Defense News

Kõlblik piirangutega. F-35 hävitajad on "umbsed" >>

Ajakirjanike käsutuses olevate dokumentide kohaselt omistatakse probleemile esimene tähtsuskategooria - maksimaalne oht hävitaja jaoks seatud ülesannete täitmisel. Pentagon ei püüagi probleemile lahendust leida.

USA lennukikandja CVN-78 Gerald R. Ford
© Фото : U.S. Navy / Mass Communication Specialist 2nd Class Ridge Leoni

Väljaande kohaselt on hävitaja probleemid seotud plaaneri ja vargkattega, samuti lennuki sabaosas paiknevate antennidega.

Need probleemid avastati esmakordselt juba kaheksa aastat tagasi - 2011. aasta lõpus. Pärast lendu kiirusega 1,3-1,4 Machi eraldus F-35B-lt "nähtamatust tagav" kate, F-35C-l said aga kahjustada konstruktsiooni osad.

Pentagoni F-35 programmi juht, admiral Mathias Winter teatas, et valitsus ei kavatsegi puudusi täielikult kõrvaldada ja on valmis võtma enda peale vastutuse lisariskide eest. Sellise otsuse põhjusi selgitades ütles ta, et probleemid ilmnevad siis, kui hävitaja töötab oma võimete piiril.

Hoolimata eelmainitud väidetest seadis Pentagon lennukite F-35B ja F-35C lennukiiruse piiranguks 1,2 Machi juures. 

USA kasutas F-35A esmakordselt "lahinguolukorras" >>

F-35 Lightning II - on multifunktsionaalne hävitaja, mida valmistatakse kolmes versioonis. F-35A on õhujõudude maismaalt startiv hävituslennuk, F-35B lühikese stardi ja vertikaalse maandumisega merejalaväelaste masin ning F-35C puhtakujuline mereväe hävitaja. Projekti juhib sõjatööstusgigant Lockheed Martin.

Samal teemal

F-35 võib USA ja Suurbritannia tülli ajada
Su-57 maksab 2,5 korda vähem kui F-35
Milleks aeti F-35 hävitajad "Venemaa ukse alla"
Šantaaž toimis: USA müüb Türgile uusimaid hävitajaid F-35
Suurbritannia ja USA vahelt lendas musta varesena läbi F-35
Tagid:
puudus, USA, F-35, hävituslennuk

Peamised teemad