00:28 09. Juuli 2020
Kuula otse
  • USD1.1286
  • RUB80.4584
Välisuudised
lühendatud link
Krimm Venemaa koosseisus (98)
66 0 0

Krimmi võimud on täheldanud välismaalaste huvi poolsaare vastu mitte ainult puhkusepaigana, vaid ka kohana turvaliseks ettevõtluseks.

TALLINN, 17. juuni – Sputnik. Käesoleva aasta algusest peale on Krimmis käinud üle saja tuhande välisturisti. Need andmed tegi teatavaks Krimmi parlamendi sanatoorse kuurortkompleksi ja turismikomisjoni esimees Aleksei Tšernjak.

Krimmis valmib uusim relv hübriidsõja võitmiseks, illustreeriv foto
© Sputnik / Алексей Мальгавко

"Jaanuarist maini käis Krimmis puhkamas üle 100 000 välisturisti, nende hulgas 4000 Euroopa Liidust ja USA-st. Suurim turistidevool on saabunud Ukrainast," vahendab RIA Novosti Tšernjaki sõnu.

Krimmi parlamendisaadik ütles ühtlasi, et kruiisilaeva "Knjaz Vladimir" teenuseid on tänavu kasutanud turismirühmad Saksamaalt, Serbiast, Hiinast, Vietnamist ja teistest riikidest.

Nagu Sputnik Eesti kirjutas, tuleb aina enam välismaalasi Krimmi mitte ainult puhkama, vaid ka äri ajama. Krimmi Vabariigi Riiginõukogu esimehe Vladimir Konstantinovi hinnangul annab see tunnistust sellest, et ärivaldkond tunneb end selles piirkonnas turvaliselt.

"Krimm on paikkond investeeringute tegemiseks ja turvaliseks äritegevuseks ning teatavasti ei meelita miski muu ettevõtjaid nii hästi ligi, nagu investeerimisolud ja turvaline keskkond," nentis Konstantinov Facebookis.

"Botaanikaaia Nikitski kaldapealsel leidis aset meie iga-aastane suvitushooaja algusele pühendatud aktsioon "Krimm! Piirideta armastus!" Parimaks rosinaks kujunes nende Itaalia, Türgi, Kreeka, Bulgaaria ja Läti ärimeeste rongkäik, kes on viis viimast aastat poolsaarel elanud ja edukalt töötanud," seisab postituses.

Sevastopoli kuberner "uuest referendumist" Krimmis: käige lihtsalt Sevastopolis ära >>

"Välismaalaste soov Krimmis oma äri edendada etendab meie jaos väga tähtsat rolli, ma ütleksin lausa, et see on hea märk – kindel näitaja sellest, et Krimm areneb ja sanktsioonide surve on paljude välismaiste ettevõtete jaoks oma aktuaalsust kaotamas," lisas Krimmi Vabariigi Riiginõukogu esimees.

Teema:
Krimm Venemaa koosseisus (98)

Samal teemal

Krimm Venemaa koosseisus
Tagid:
välismaalased, äri, ettevõtlus, Krimm

Peamised teemad