08:59 23. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1821
  • RUB90.8256
Välisuudised
lühendatud link
7710

Venemaa eriteenistused kontrollivad olukorda ja on valmis kõik küberrünnakud tagasi tõrjuma, Runet muutub välise sissetungi suhtes üha vähem haavatavaks.

TALLINN, 18. juuni — Sputnik. Ameerika Ühendriikide eriteenistused üritavad korraldada küberründeid Venemaa taristu juhtimissüsteemidele, teatas RIA Novostile allikas ühest Venemaa õiguskaitseasutuse juhtkonnast.

Ta kommenteeris ajalehes The New York Times ilmunud artiklit USA luureteenistuste Venemaa-vastaste küberrünnete hoogustumisest.

Putin rääkis miljonitest küberrünnakute katsetest MM-il >>

Allika sõnul on lääne eriteenistused viimastel aastatel üha üritanud Venemaa transpordi, panganduse ja energiavarustuse juhtimissüsteemidesse sisse murda.

"Aga need ettevõtmised õnnestub meil neutraliseerida," ütles ta. Allikas lisas, et sedasorti tegevust võib pidada kübersõja osisteks. 

USA üritab seda teha juba seitse aastat

Ajaleht The New York Times teatas tänavu 15. juunil, et Ameerika Ühendriikide luureteenistused on osalenud katsetes sokutada Venemaa elektrisüsteemidesse pahavaraga nakatatud tarkvara.

Väljaanne teatas osundusega USA valitsuse endistele ja praegustele ametnikele, et Venemaa elektrisüsteemidele osaks saanud küberrünnakute sagenemine on kujunenud "demonstratsiooniks sellest, kuidas Trumpi administratsioon kasutab ära oma vastseid volitusi küberinstrumentide agressiivsemaks rakendamiseks."

"Need sammud on muutunud viimase aasta vältel palju agressiivsemaks. Me tegutseme niisuguse haardega, millest me mõned aastad tagasi ei võinud undki näha," tsiteerib ajaleht üht kõrget luureametnikku.

Kinnitatakse, et vähemalt 2012. aastast on USA käivitanud Venemaa energiasüsteemis luurekombitsad, kuid nüüd on strateegia võtnud ründavama suuna, mis seisneb programmeeritud pahavara sokutamises Venemaa elektrivõrgustikku.

Venemaa suudab end turvata

Eesti IT-spetsialisti Аnton Keksi hinnangul on Venemaa üks neid väheseid riike, kes soovi korral saab tagada oma veebivõrkude täieliku iseseisvuse.

Ta tuletas meelde, et siin on välja töötatud ja juba toimivad omad otsingumootorid, elektronpost, sotsiaalvõrgustikud, satelliitnavigaatorid, mitmesugused rakendused (Runetis on ka kodumaised voogesituskanalid ja failivarundusprogrammid, 2021. aastast käivitatakse isiklike domeeninimede ja teabe krüptokaitse süsteem – toim.).

Föderatsiooninõukogu kiitis heaks RuNeti seaduse >>

Seetõttu toob Venemaa poolt turvalise interneti seaduse vastuvõtmine kaasa ülemaailmse veebivõrgu Venemaa segmendi veelgi suurema tsentraliseerimise ja kohalike kontrolliorganite poolse veelgi tõhusama kontrolli välismaalt saabuva veebiliikluse üle.

Samal teemal

Häkkerid rääkisid briti venevaenulikust programmist
Kaspersky Lab: petuskeem võib teid Google’i kalendri kaudu rünnata
Häkkerid paljastasid Lääne meetodid infosõjas Venemaaga
Krimmis valmib uusim relv hübriidsõja võitmiseks
Tagid:
USA, rünnak, küberruum, elektrivõrk, Venemaa

Peamised teemad