10:18 20. Juuli 2019
Kuula otse
 • USD1.1226
 • RUB70.7370
Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan

Raske reageerida — Simonjan kommenteeris Leedu võitlust Sputnikuga

© Sputnik /
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (221)
45 0 0

Margarita Simonjan nentis Leedu parlamendisaadikute algatust kommenteerides, et järjekordsele katsele Leedus Sputniku tööd takistada on raske reageerida.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris Leedu parlamendisaadikute ettepanekut tõkestada juurdepääs teabe- ja uudisteportaalile Sputnik Lietuva.

"Ei teagi, kuidas meil Venemaal sellele reageerida. Ega ometi Leedu veebilehed keelustada," tsiteerib RIA Novosti Simonjani sõnu.

Leedu Seimi saadikute algatusele anti hinnang ka meediagrupis, kuhu Sputnik kuulub – meediaagentuuris Rossija Segodnja.

"Leedu poolt on tegemist järjekordse taotlusega Euroopa peamise russofoobi auhinnale," teatati meediaagentuuri Rossoja Segodnja pressiteenistusest.

Venemaa välisministeeriumis anti ka hinnang Leedu konservatiivide üleskutsetele keelustada juurdepääs agentuuri Sputnik Lietuva veebilehele.

Vastava teate avaldas ministeeriumi pressiteenistus: "Leedus kestab Venemaa meediakanalite diskrimineerimise kampaania ning agentuurile Sputnik, kes tegutseb riigis igati seadusekohaselt ja parimaid ajakirjanduslikke standardeid järgides, saab osaks avalik ahistamine."

Teisipäeval tegid Leedu konservatiivse erakonna liikmed Laurynas Kasčiunas ja Audronius Ažubalis ettepaneku keelustada juurdepääs Sputnik Lietuva veebilehele.

Leedu Seimis tehti ettepanek blokeerida juurdepääs Sputnikule >>

Nende arvates "moonutavad" agentuuri poolt avaldatavad lood Leedu poliitika tegelikku palet, sealhulgas niinimetatud leedu partisanide lugu.

Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär Timur Šafir märkis, et Vilnius ei saa Venemaa meediakanalite suud sulgeda. Ta rõhutas, et parlamendisaadikute ettepanek on järjekordseks katseks Venemaa ajakirjanike vabadusele survet avaldada.

Teema:
Meedialahingud (221)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
Läti Seim, sõnavabadus, Sputnik, Leedu

Peamised teemad

 • Edgar Savisaar: Kaljulaid kohtub Putiniga edaspidigi

  Tallinna ekslinnapea Edgar Savisaar jäi president Kersti Kaljulaidi Moskva-sõidu tulemustega rahule ja väljendas veendumust, et Kaljulaidi ja Putini kohtumine ei olnud viimane.

  46
 • Ameerika Neuroloogiaakadeemia teadlased rääkisid lihtsatest ja taskukohastest meetoditest, mis aju degenereerumist aeglustavad ja erinevaid kognitiivseid haigusi vältida aitavad.

  20
 • Konkurendid NATO hajutamise-koondamise asjus - Venemaa, Saksamaa, Türgi, Prantsusmaa riigijuhid. Pildilt on puudu USA president.

  Sel nädalal demonstreeris Recep Tayyip Erdoğan häbematul moel ammust ajalootõde - impeeriumid lõpetavad oma elutee siis, kui keegi neid enam ei karda. Algul keelduvad nende ähvardustele reageerimast vaid kõige julgemad ning seejärel need, kes omakorda juba soovivad näidata seniste hegemoonide impotentsust.

  58