00:44 27. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1634
  • RUB90.4050
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
60 0 0

Margarita Simonjan nentis Leedu parlamendisaadikute algatust kommenteerides, et järjekordsele katsele Leedus Sputniku tööd takistada on raske reageerida.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Meediaagentuuri Rossija Segodnja ja telekanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan kommenteeris Leedu parlamendisaadikute ettepanekut tõkestada juurdepääs teabe- ja uudisteportaalile Sputnik Lietuva.

"Ei teagi, kuidas meil Venemaal sellele reageerida. Ega ometi Leedu veebilehed keelustada," tsiteerib RIA Novosti Simonjani sõnu.

Leedu Seimi saadikute algatusele anti hinnang ka meediagrupis, kuhu Sputnik kuulub – meediaagentuuris Rossija Segodnja.

"Leedu poolt on tegemist järjekordse taotlusega Euroopa peamise russofoobi auhinnale," teatati meediaagentuuri Rossoja Segodnja pressiteenistusest.

Venemaa välisministeeriumis anti ka hinnang Leedu konservatiivide üleskutsetele keelustada juurdepääs agentuuri Sputnik Lietuva veebilehele.

Vastava teate avaldas ministeeriumi pressiteenistus: "Leedus kestab Venemaa meediakanalite diskrimineerimise kampaania ning agentuurile Sputnik, kes tegutseb riigis igati seadusekohaselt ja parimaid ajakirjanduslikke standardeid järgides, saab osaks avalik ahistamine."

Teisipäeval tegid Leedu konservatiivse erakonna liikmed Laurynas Kasčiunas ja Audronius Ažubalis ettepaneku keelustada juurdepääs Sputnik Lietuva veebilehele.

Leedu Seimis tehti ettepanek blokeerida juurdepääs Sputnikule >>

Nende arvates "moonutavad" agentuuri poolt avaldatavad lood Leedu poliitika tegelikku palet, sealhulgas niinimetatud leedu partisanide lugu.

Venemaa Ajakirjanike Liidu sekretär Timur Šafir märkis, et Vilnius ei saa Venemaa meediakanalite suud sulgeda. Ta rõhutas, et parlamendisaadikute ettepanek on järjekordseks katseks Venemaa ajakirjanike vabadusele survet avaldada.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Tagid:
Läti Seim, sõnavabadus, Sputnik, Leedu

Peamised teemad