21:20 28. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1727
  • RUB92.3025
Välisuudised
lühendatud link
55 0 0

Mitu Saksamaa poliitikut on saanud tapmisähvardustega kirju. Anonüümsete e-kirjade autor hoiatab "puhastuste" eest.

TALLINN, 20. juuni — Sputnik. Mitu Saksamaa poliitikut, sealhulgas Kölni linnapea Henriette Reker ja Alteni linnapea Andreas Hollstein, on saanud tapmisähvardustega kirju, vahendab RIA Novosti viitega väljaandele Koelner Stadt Anzeiger.

Nagu tabloid Bild meenutab, ründas paremäärmuslane Frank S. valimiskampaania ajal 2015. aasta oktoobris noaga Rekerit ja haavas teda raskelt. On teatatud sedagi, et 2017. aasta novembris tungis üks mees noaga kallale Hollsteinile, mille tagajärjel poliitik sai kaela haavata ja viidi haiglasse. Uurijad lähtusid eeldusest, et kurjategijal olid poliitilised motiivid.

Rekerile läkitatud kiri anti edasi õiguskaitseorganitele. Teave edastati Berliini kriminaalpolitseiametile, kes tegeleb asja uurimisega.

Bild teavitab teistestki ähvardustest. Tabloidi andmeil avastasid Mecklenburg-Vorpommerni liidumaa õiguskaitseorganite töötajad ühel läbiotsimisel nimistu 29 kodaniku, sealhulgas munitsipaalpoliitikute nimedest, kellest mitmele on saabunud tapmisähvardusi.

Varem on teatatud, et Kasseli linnavalitsust juhtinud 65-aastane Kristlik-Demokraatliku Liidu liige Walter Lübcke sai juuni algul surma omaenese aias pähe tulistatult. Hesseni liidumaa politsei kinnitas, et tegemist on tapmisega. Saksamaa LV peaprokuratuur on käivitanud kahtlusaluse suhtes juurdluse, uurijad oletavad, et kuriteo motiiviks olid kahtlusaluse paremäärmuslikud tõekspidamised ja mõrval on poliitiline iseloom.

Samal teemal

ÜRO ekspert: Khashoggi tapsid Saudi ametnikud
"Moskva põlema pista": Ukraina minister kukkus unistama
Diplomaadi elu ei koosne furšettidest ja vastuvõttudest
Tagid:
e-kiri, krimi, ähvardus, poliitika, Saksamaa

Peamised teemad