13:54 28. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Gruusias (15)
69 0 0

Kogu Gruusia pealinnas toimuv tekitab Venemaa juhtkonnas tõsiseid küsimusi, tunnistas presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

TALLINN, 21. juuni — Sputnik. Kremlis nimetati Thbilisi vahejuhtumit Venemaa parlamendisaadikuga russofoobseks provokatsiooniks ja kutsuti Gruusia ametivõime üles Venemaa turiste meeles pidama.

"Tõsiasi, et on esinenud Venemaa kodanike suhtes agressiivseid ilminguid, ei saa jätta meile ülimalt muret tekitamata. Küsimus on olnud nende otseses isiklikus turvalisuses ja rahvusvahelise parlamentidevahelise ürituse toimumise taustal pälvib see ülimat hukkamõistu," teatas asetleidnu asjus presidendi pressisekretär Dmitri Peskov.

RIA Novosti teatel nimetas ta Gruusia pealinnas toimunut otsesõnu russofoobia ilminguks ja tuletas riigi ametivõimudele meelde, et Gruusias käib tavapäraselt rohkesti Venemaa turiste:

Peskov toonitas, et kogu asetleidev kujutab endast "äärmiselt tõsist küsimust".

Välisministeerium on volitatud teatama

Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova kommenteeris Thbilisis toimunut oma kodulehel Facebookis niiviisi:

"Äärmuslaste provokatsioon, parteidevaheline võitlus võimu pärast... Poliitika... Demokraatia. Ma ei ironiseeri – need on kaasaegse maailma tõsiasjad."

Ta märkis, et Venemaa Riigiduuma saadik Sergei Gavrilov, keda Gruusia parlamendi hoones rünnati ja solvati, saabus Thbilisisse rahvusvahelise õigeusu parlamentidevahelise assamblee (IAO) kongressile "kutsutult ja rahumeelsetel eesmärkidel... õigeusu foorumi liinis", ta "ei ole kunagi osalenud mitte mingisuguses gruusiavastases tegevuses".

"Aga mis seal rääkida – ta pandi lihtsalt sellele (parlamendi esimehe – toim.) toolile istuma ja ta võttis istet teades, et peremehi ei sobi solvata. Ja vaat siis, millega see sajandite vältel kiidetud külalislahkus lõppes. Venemaa meedias aga kedratakse päevast päeva reklaami Gruusia turistidele pakutavatest võimalustest," lisas Zahharova.

Vene turistidel ei soovitata esialgu Gruusiasse sõita

Venemaa turistidel tasub vältida reise Gruusiasse, kuni sealne olukord stabiliseerub, teatas RIA Novostile Föderatsiooninõukogu välisasjade komitee aseesimees Vladimir Džabarov.

"Milleks riskida? Las Gruusia võimud saavad kõigepealt olukorra lahendatud," märkis senaator.

Ta lisas, et lähipäevil on olukord Thbilisis pingeline.

Gruusia opositsiooni poolt protesti märgiks Venemaa rahvasaadiku vastu Thbilisi kesklinnas korraldatud meeleavaldus kasvas üle massirahutusteks, mitusada inimest on saanud vigastada.

Sputnik Georgian teatel kogunes neljapäeva ööl vastu reedet, 21. juunil vabariigi pealinnas Rustaveli prospektil tuhandeid inimesi, kellest osa ründas tormijooksuga parlamendihoonet. Seepeale, kui meeleavaldajad eirasid siseministeeriumi üleskutseid laiali minna, võttis politsei kasutusele pisargaasi ja kummikuulid.

Teema:
Provokatsioonid Gruusias (15)
Tagid:
russofoobia, Venemaa, poliitika, meeleavaldus, Gruusia

Peamised teemad