10:56 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
16631

Sõnum Briti hävitajatest, mis pidid õhku tõusma, et saata Läänemere kohal Venemaa õhujõudude lennukeid, äratas portaali Daily Mail lugejates elavat vastukaja. Paljud neist imestasid, millega tegelevad Eestis dislotseeruvad Briti piloodid.

TALLINN, 29. juuni — Sputnik. Briti hävitajad Eurofighter Typhoon pidid teisipäeval kaks korda Ämari lennubaasist õhku tõusma, et saata Venemaa õhujõudude lennukeid, mis lendasid rahvusvahelises õhuruumis Eesti piiri lähedal. Sellekohane sõnum Briti portaalis Daily Mail äratas lugejates elavat vastukaja.

Paljud lugejad esitasid muuhulgas küsimuse, mida kuninglikud õhujõud teevad nii kaugel kodust ja kas nad üldse suudavad Eestit kaitsta. Mõned osutasid õigesti sellele, et Vene sõjalennukitel oli täielik õigus kasutada oma eesmärkidel rahvusvahelist õhuruumi.

"Kus siin uudis on? Venelased lendasid rahvusvahelises õhuruumis täie õigusega. Tundub, et kuninglikud õhujõud olid kodust kaugemal kui nemad," kommenteeris kasutaja avonman1.

Комментарий читателя на сайте MailOnline
© Фото : скриншот
Lugeja kommentaar saidil MailOnline

"Kas Eestil ei ole oma õhujõude? Mida teevad Briti lennukid Läänemere kohal?" küsis lugeja varjunimega Steven Newsom.

"Kuidas saab Suurbritannia endale lubada Eesti kaitsmist, kui ta ei suuda panna isegi oma ronge hilinemisteta käima?" märkis irooniaga kasutaja George McSwinton.

Комментарий читателя на сайте MailOnline
© Фото : скриншот
Lugeja kommentaar saidil MailOnline

Mõned lugejad osutasid Vene hävitajate välimuse üleolekule Briti omadest. "Vene lennukid näevad väga täiuslikud välja," arvab Thanks trump. "Vene lennukid on nii elegantsed, hea disainiga võrreldes Briti omadega, mis meenutavad töntsakaid vorstikesi," märkis thebestcountry. "Typhoon näeb välja nagu lendav puusärk. Su-27 on elegants ise!" ütles lõpetuseks kasutaja kinchevk1.

Daily Mail teatab, et esimesel korral olid kuninglikud hävitajad Ämarist välja lennanud selleks, et saata Soome lahe kohal Vene sõjaväe transpordilennukit An-12. Hiljem, 25. märtsil, pidid Briti Typhoonid jälle õhku tõusma, et saata kahte hävitajat Su-27 ja transpordilennukit Il-22, mis suundusid Kaliningradi.

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, on USA ja teiste NATO riikide õhujõud suurendanud aktiivsust Venemaa piiri lähedal. Oma tegevusi põhjendab lääs vajadusega ohjeldada "ohtu", mis väidetavalt tuleb Venemaa poolt.

Venemaa juhtkond on korduvalt öelnud, et Venemaal ei ole agressiivseid kavatsusi ja ta ei ründa kunagi ühtegi NATO riiki. Venemaa välisministri Sergei Lavrovi sõnul teatakse NATOs hästi, et Moskva ei kavatse kedagi rünnata, kuid taolist väidet kasutatakse lihtsalt ettekäändena, et paigutada Venemaa piiri lähedale rohkem tehnikat ja pataljone.

Samal teemal

NATO konksu otsas: milleks Eestile nii palju tankitõrjerelvi
NATO haub Venemaa rakettidele "väärikat" vastust
Ekspert: NATO lennukid Eestis võivad kanda tuumapomme
Õhuväe õppereaktiivlennuk lendas lubatust madalamal
Ekspert Eurofighterite kokkupõrkest: see pole parim lennuk, kuid asi pole selles
Tagid:
hävitaja, Suurbritannia, Venemaa, lennuk, Daily Mail, NATO

Peamised teemad