06:49 04. Juuni 2020
Kuula otse
  • USD1.1194
  • RUB77.0055
Välisuudised
lühendatud link
8310

Lõunalauas Vene-Itaalia kodanikuühenduste foorumi esindajate osavõtul rääkis Vladimir Putin oma hiljutisest vestlusest Rooma paavsti Franciscusega.

TALLINN, 5. juuli — Sputnik. Venemaa riigipea juhtis tähelepanu Itaalia peaministri Giuseppe Conte arvamustele vene kirjandusest ja meenutas paavsti sõnu Fjodor Dostojevski kohta. President rõhutas, et Rooma paavst lubas tal selle osa nende jutuajamisest edasi rääkida, edatsas RIA Novosti

Venemaa president saabus visiidile Itaaliasse >>

Putini sõnul on paavst Franciscusel alati laual Dostojevski ja Lev Tolstoi raamatud, kuigi, tõsi küll, on jäetud täpsustamata, millised nimelt.

Jutuajamisel Venemaa presidendiga avaldas paavst arvamust, et "ilma Dostojevski raamatuteta, ilma kogu tema filosoofia sügavust mõistmata ei saa olla tõeline vaimulik," vahendab katke sellest dialoogist presidendi ümber jutustatult Kremli veebileht.

"Teate, see kõneleb paljustki. See kõneleb meie ühistest sügavatest vaimsetest juurtest," lausus riigipea kokkuvõtteks.

Vladimir Putin on paavstiga juba mitu korda kohtunud. Esimene visiit toimus 25. novembril 2013, kui osapooled rääkisid omavahel 35 minuti jooksul. Vladimir Putin kinkis kirikupeale Vladimiri Jumalaema ikooni. Vastuseks kinkis paavst Vatikani aedu kujutava majoolika ning palus hüvastijätu ajal Patriarh Kirillile tervitused edastada.

Kõik teed viivad Rooma: Putin kohtub Vatikanis paavst Franciscusega >>

10. juunil 2015 külastas Vladimir Putin taas Vatikani ja kohtus paavst Franciscusega. Üle tunni kestnud vestluse käigus arutati jooksvat olukorda maailmas, sealhulgas ka Ukraina kriisi.

Venemaa ja Vatikan teevad koostööd nii ÜROs kui ka teistes rahvusvahelistes organisatsioonides – OSCE-s ning Euroopa Nõukogus.

Президент РФ Владимир Путин и председатель Совета министров Италии Джузеппе Конте (справа) во время встречи во дворце Киджи в Риме
© Sputnik / Алексей Дружинин
Venemaa president Vladimir Putin ja Itaalia peaminister Giuseppe Conte

Putin käis neljapäeval ametlikul visiidil Itaalias. Ta kohtus seal Rooma paavsti, president Sergio Mattarella ja Itaalia peaministri Giuseppe Contega.

Президент РФ Владимир Путин во время встречи в аэропорту Фьюмичино города Рима
© Sputnik / Алексей Дружинин
Vladimir Putin käis neljapäeval ametlikul visiidil Itaalias

Samal teemal

Paavst Franciscuse visiit Eestisse
Itaalia tahtis Venemaa sanktsioonid tühistada - ei lubatud
Enamus Saksamaa ja Itaalia elanikke ei usu "Venemaa ohtlikkusse" Balti riikidele
Tagid:
poliitika, Franciscus, Itaalia, Vladimir Putin

Peamised teemad