17:35 29. Märts 2020
Kuula otse
  • USD1.0977
  • RUB86.3819
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Gruusias (15)
78 0 0

Venemaa Föderatsiooninõukogu liige Igor Morozov andis hinnangu Gruusia telekanali Rustavi 2 töötaja solvangutele Venemaa presidendi Vladimir Putini aadressil.

TALLINN, 9. juuli — Sputnik. Senaatori hinnangul on ajakirjanik oma käitumisega rikkunud "kogu mõeldavat ja mõeldamatut sõnavabadust". "Rikutud on Euroopa inimõiguste hartat, rikutud on kõiki rahvustelevisiooni eetikanorme," ütles Igor Morozov intervjuus Sputnik Georgiale.

Igor Morozov tuletas meelde, et Vladimir Putinit toetab üle 80% venemaalastest ning seetõttu tuleb presidendi solvamist pidada ka nende solvamiseks. "Tema solvamine tähendab Venemaa rahva solvamist," ütles senaator.

Ühtlasi tuletas ta meelde, et just vene rahvas "tegi grusiinlaste heaks 18. sajandil kõik, et ta rahvusena püsima jääks," ja lisas, et ka NSV Liidu ajal sai Gruusia heaks "tehtud kõik, et ta oleks Nõukogude Liidus õitsval järjel ja elaks paremini kui vene rahvas Vene NFSV-s". 

Putinit solvanud Gruusia telesaatejuhti oodatakse Venemaal - mis teda ähvardab >>

"Minu suureks rõõmuks ja õnneks helistas mulle väga palju sõpru, kes palusid vabandust ja ütlesid, et see ei olnud gruusia rahvas, vaid kaabakad, kes hauvad Venemaa ja Gruusia sõpruse purustamise stsenaariume ja Venemaa välisministeerium peab selles küsimuses saama noodi," lausus Igor Morozov kokkuvõtteks. 

Moskva kommenteeris Gruusia telekanali skandaalset ülekannet >>

Sputnik Eesti on kirjutanud, et telekanali Rustavi 2 saatejuht Giorgi Gabunia alustas pühapäeval, 7. juulil oma autorisaadet "Postscriptum" äärmiselt rõvedate väljendite ja solvangutega Venemaa presidendi Vladimir Putini ja tema surnud vanemate aadressil. Gabunia etteaste põhjustas Gruusia sotsiaalvõrgustike kasutajate, poliitikute ja avalikkuse sügava nördimuse.

Varsti pärast ajakirjaniku solvavaid väljendeid saabusid sajad Thbilisi elanikud telekanali Rustavi 2 hoone juurde nõudmisega vallandada mitte ainult saatejuht, vaid ka telekanali peadirektor Nika Gvaramia. 

Rahutuste tõttu peatati telekanali saadete edastamine ja see taastati alles järgmisel päeval pärast seda, kui Rustavi 2 juhtkond oli toimunu pärast vabandanud.

Venemaa välisministeeriumis nimetati vahejuhtumit ilmekaks näiteks, milleni meeletu russofoobia viib. 

Venemaa välisministeerium teatas, et asjaomastelt rahvusvahelistelt ja piirkondlikelt organisatsioonidelt ja ajakirjandusringkondadelt oodatakse adekvaatseid reageeringuid toimunule. "Niisugustel ilmingutel ei tohi arenenud riikides kohta olla," teatati Venemaa välisministeeriumist.

Teema:
Provokatsioonid Gruusias (15)

Samal teemal

Russofoobia hind - alates 750 miljonist dollarist
Kreml on mures Thbilisis venemaalaste suhtes ilmnenud agressiivsuse pärast
Gruusia arvas end häbistatuks ja päästis valla tänavarahutused – süüdi on muidugi Venemaa
Miks Vladimir Putin peatas lennuühenduse Gruusiaga — arvamus
Tagid:
Vladimir Putin, Putin, televisioon, Igor Morozov, Gruusia

Peamised teemad