17:28 04. Detsember 2020
Kuula otse
  • USD1.2159
  • RUB90.0679
Välisuudised
lühendatud link
17010

Krõlovi riiklikus uurimiskeskuses räägiti Venemaa uue lennukikandja kontseptsioonist. Sõjaline vaatleja Viktor Litovkin vastas raadio Sputnik küsimustele uut tüüpi lennukikandja lennukitest.

TALLINN, 11. juuli — Sputnik. Venemaa uusim, viienda põlvkonna hävituslennuk Su-57 võiks ka uuel lennukikandjal baseeruda, kui seda vastavalt kohandada, ütles intervjuus RIA Novostile Krõlovi riikliku teaduskeskuse juht Pavel Filippov. 

USA lennukikandja CVN-78 Gerald R. Ford
© Фото : U.S. Navy / Mass Communication Specialist 2nd Class Ridge Leoni

Krõlovi keskus on Venemaa mereväe jaoks välja töötanud uue mitmeotstarbelise mitte-tuuma lennukikandja, veeväljasurvega 40 000 tonni, kontseptsiooni. Lennukikandja maksumus on 200 miljardit rubla, ehitusaeg viis aastat. Venemaa kaitseministeerium sõlmis näitusel "Armee-2019" lepingu 76 hävituslennuki Su-57 ostmiseks.

"Teoreetiliselt on võimalik teatud arv neid lennukeid (Su-57 – toim.) ka laevastiku vajadusteks kohandada kui teha nad kergemaks ja mõnd konstruktsioonielementi muuta. Lennuki kohandamise käigus on see võimalik," ütles Filippov. Samas märkis ta, et esilagu seda lennukit Vene mereväe tekilennukiks ei planeerita.

Sõjaline vaatleja, erupolkovnik Viktor Litovkin märkis raadios Sputnik, et lennukikandja tekilennukiteks sobivad erinevad lennukimudelid.

Põhimõtteliselt saab iga hävituslennukitüüpi kohandada ka lennukikandjalt õhkutõusmiseks ja maandumiseks. Selleks on vaja konksu, mis tekil asuvast aerofinišerist (trossist – toim.) haaraks, jäigemat telikut ja veel nii mõndagi.

Business Insider: USA lennukikandjad ei ole lahinguks valmis >>

Kuid kõigepealt tuleb otsustada, millist lennukikandjat me vajame. Lisaks peab olema piisavalt suur dokid lennukikandja ehitamiseks - neid saab ainult ehitada. Ja alles siis saame rääkida lennukitest," ütles Viktor Litovkin.

Seejuures tuleb spetsialisti arvates lennukikandjaga seoses rääkida mitte ainult hävitajatest: "Tuleb rääkida mitte ainult multifunktsionaalsetest hävitajatest. Lennukikandja vajab põhimõtteliselt ka kaugradariga patrulli- ja sihitamislennukit. Ja loomulikult vajab lennukikandja ka ristlejate, hävitajate, fregattide jne eskorti. Seetõttu on lennukikandja väga suur, keeruline ja kulukas teema," ütles Viktor Litovkin.

Samal teemal

Valus Süüria õppetund lennukikandjal "Admiral Kuznetsov"
USA taastab Põhja-Atlandil Teise laevastiku
Allikas teatas kahe "Admiral Kuznetsovi" sõjalennuki hukkumise põhjused
Ekspert kommenteeris Venemaa ähvardamist lennukikandjatega
Tagid:
Su-57, laevastik, lennukikandja, Venemaa

Peamised teemad