02:14 17. Veebruar 2020
Kuula otse
  • USD1.0842
  • RUB68.9116
Välisuudised
lühendatud link
3910

Telesild Venemaa ja Ukraina vahel, mille korraldamise idee on Ukraina natsionalistid maatasa teinud, toimub ikkagi, kuid ukrainlased ei saa telekanali NewsOne töötajate vastu suunatud ähvarduste tõttu kasutada Kiievis telestuudiot, vaid hakkavad sidet pidama Skype'i teel.

TALLINN, 12. juuli — Sputnik. "On vaja rääkida" — sellist nime kannab Venemaa ja Ukraina vaheline telesild, mida näitab reedel telekanal Rossija-1. Selle idee autorid on algusest peale rõhutanud, et telesild saab hakkama ilma poliitikuteta ja poliitilisi küsimusi arutamata.

Telekanal NewsOne tühistas ähvarduste tõttu Venemaaga plaanitud telekonverentsi >>

Telesild viiakse läbi Skype'i teel — Moskvaga hakkavad sidet pidama Ukraina teadus-, filmi- ja sporditegelased ning tavakodanikud, kirjutab RIA Novosti viidates telekanali pressiteenistusele. Veel teatatakse, et stuudiossa tulevad Vene-Ukraina perekonnad, kellest mõned on kontakti säilitanud, aga mõned taastavad selle otse-eetris. Rõhutatakse, et telesild toimub poliitikat arutamata.

Seniolematut telesilda "On vaja rääkida" Venemaa ja Ukraina vahel näitab telekanal Rossija-1 reedel, 12. juulil, kell 18.00 Moskva aja järgi (kattub Eesti ja Ukraina ajaga).

Nagu Sputnik Eesti on kirjutanud, oli alguses kavas telesild läbi viia telekanali Rossija-1 Moskva stuudio ja telekanali NewsOne Kiievi stuudio vahel. Teatati, et üritusest saab dialoog vene ja ukraina rahva vahel.

Kuid pärast telekanali NewsOne plaanist teadasaamist läksid Ülemraada liikmed päris marru ja tegid ettepaneku kutsuda kokku Ukraina Rahvusliku Julgeoleku ja Kaitse Nõukogu (URJKN).

Hiljem sai teatavaks, et Ukraina peaprokuratuur on algatanud NewsOne'i vastu kriminaalasja "riigireetmise katse" paragrahvi alusel ning kutsunud telekanali omaniku ja töötajad ülekuulamisele. See, nagu ka töötajate vastu suunatud füüsilise arveteõiendamise ähvardused, sundisid telekanali juhtkonda loobuma telesillas osalemast.

Pärast seda kutsus telekanal Rossija-1 osalejad oma stuudiosse Moskvasse.

Seevastu Kremlis on telesilla korraldamise algatust toetatud. Venemaa presidendi pressiesindaja Dmitri Peskov on teatanud, et vaatamata "poliitilis-diplomaatilisele turbulentsile kahe riigi vahel ei ole kahe rahva suhtlemist katkestanud õigupoolest keegi".

Pinged Venemaa ja Ukraina vahelistes suhetes eskaleerusid 2014. aastal pärast põhiseadusevastast relvastatud riigipööret Kiievis. Selle tagajärjel tulid võimule Venemaa ja venelaste vastased poliitilised jõud.

Tagid:
telesild

Peamised teemad