22:24 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Õppused (114)
94 0 0

Ukraina riigipea pressiteenistus teatas, et Ukraina võib pakkuda Euroopa Liidu ja NATO riikidele võimaluse korraldada Tšernobõli vööndis õnnetuste ennetamise ja avariitagajärgede likvideerimise õppusi.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi kirjutas kolmapäeval alla määrusele Tšernobõli tsooni arendamisest, mis näeb ette turistide jaoks keelutsoonis rohelise koridori loomise ning pildistamis- ja salvestuskeelu tühistamise, vahendas RIA Novosti.

Määrus näeb ette turistide jaoks keelutsoonis rohelise koridori loomise ning pildistamis- ja salvestuskeelu tühistamise. Uudishimulikud saavad keelutsooni vabalt külastada. Tšernobõlist võib saada ka EL-i ja NATO õppuste paik.

Ukraina võib pakkuda ka Euroopa Liidu ja NATO riikidele võimaluse korraldada Tšernobõli vööndis õnnetuste ennetamise ja avariitagajärgede likvideerimise õppusi.

Ukraina plaanib pakkuda partneritele EL-i ja NATO riikidest võimaluse korraldada Tšernobõli vööndis õppusi ja treeningüritusi avariide ennetamise ja tagajärgede likvideerimise harjutamiseks," öeldakse teadaandes.

"Ukraina plaanib pakkuda partneritele EL-i ja NATO riikidest võimaluse korraldada Tšernobõli vööndis õppusi ja treeningüritusi avariide ennetamise ja tagajärgede likvideerimise harjutamiseks," öeldakse teadaandes.

26. aprillil 1986. aastal toimus katastroof Tšernobõli tuumaelektrijaamas, plahvatas jaama neljas energiaplokk. Kiirgusreostuse kogupindala Ukrainas oli 50 tuhat ruutkilomeetrit, Valgevenes - umbes 46,5 tuhat ruutkilomeetrit. Samuti saastati 19 Venemaa piirkonda - ligi 60 tuhande ruutkilomeetril, kus elab 2,6 miljonit inimest.

Tšernobõli tuumaelektrijaama plahvatus oli tuumaenergia ajaloo suurim katastroof. Õnnetuse likvideerimisel osales üle 600 tuhande inimese, sealhulgas 4833 inimest Eestist.

 

Зона отчуждения Чернобыльской АЭС
© Sputnik / Евгений Котенко
Mälestustahvli "Pripjat 1970" juures lubati pildistada vaid paar minutit
Teema:
Õppused (114)

Samal teemal

Tšernobõli tuumakatastroof
Tagid:
radiatsioon, õppused, EL, NATO, Tšernobõl

Peamised teemad