22:04 21. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1852
  • RUB91.4095
Välisuudised
lühendatud link
Provokatsioonid Gruusias (15)
7130

Gruusia telekanal Rustavi 2 jätkab elukutselist enesetappu ja roppu vandumist otse-eetris.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Vene keelt ei ole Gruusias veel unustatud – ent ega mõistagi öelda, kas õnneks või kahjuks, sest mõnede Gruusia ajakirjanike sõnavara jätab küll paremat soovida, edastab raadio Sputnik.

Kui telekanali Rustavi 2 saatejuht oli häbiväärselt labasel kombel Venemaa presidenti sõimanud, läks telekanali ülemus, peadirektor Niki Gvaramia üle gruusia keelele, kuid see ei parandanud olukorda sugugi.

Saates "Rõhuasetused" lausus ta päris jõhkralt, et temal on ükskõik, kas Gruusia veinid ja mineraalveed edaspidi Venemaa turule jõuavad. Enamgi veel, ta väitis, et "ma urineerin (kasutades selle sõna lihtrahvalikku sünonüümi) kõigi kolme (Boržomi, veini ja mineraalvee Nabeglavi – toim.) peale."

Gruusia telekanali Rustavi 2 kaasomanik Nino Nižaradze nõudis Gvramia vallandamist peadirektori ametikohalt. Kuid Rustavi 2 ülejäänud kaasomanikud ja partnerid seda nõudmist ei toetanud. Küll aga toetati seda sotsiaalvõrgustikes.

Netikasutaja Jeniia Seliverstova nõudis telekanali sulgemist. "Kui paljud grusiinid saadavad Venemaalt kodumaale raha!.. Sõima asja eest, tsiviliseeritud moel, aga ära lasku solvanguteni! Tema elu sujub praegu lepse reega ja pole seotud Venemaaga, mispärast siis kõik enesega põhja vedada? Kui palju perekondi on sissesõidukeelu tõttu lahku löödud! Seevastu tuleks säilitada asjakohast diplomaatiat... Niisuguste kõnemeestega pole meil vaja vaenlasi soetada. Pange sel kanalil suu kinni!" kirjutas ta.

Lika Taganašvili tundis huvi, "mis laulu ta siis laulaks, kui tegemist oleks tema enda äriga?" Teda toetas Nino Džaparidze. "Temal on säärase palga juures muidugi kõigele sülitada. Sülitada nii riigi kui inimeste peale," kirjutas ta.

"Huvitav, mida küll telekompanii Rustavi 2 omaenese riigi ja rahva nimel ohvriks toob? Ainult provokatsioonid, intriigid ja solvangud – kõik omaenda rahva hüvanguks," ironiseerib Manana Goderdzišvili.

Lali Adamia väljendus lühidalt: "Mürgipritsimine."

Rustavi 2 pole skandaali keskmes sugugi mitte esimest korda. Viimasel ajal niigi keerulised suhted Gruusia ja Venemaa vahel teravnesid seepeale, kui autorisaate "Postscriptum" saatejuht solvas Rustavi 2-s ebatsensuursete sõnadega, äärmiselt ropul viisil Venemaa presidenti Vladimir Putinit ja tema vanemaid.

See saatesarja "Postscriptum" 7. juulil eetrisse läinud saade šokeeris sõna otseses mõttes kogu Gruusia avalikkust ja kutsus Gruusias esile uue meeleavalduste laine – sedakorda telekanali Rustavi 2 juures nõudmisega saatejuht vallandada ja direktor ametist tagandada.

Teisipäeval soovitas Venemaa Riigiduuma võtta Gruusia suhtes kasutusele majanduslikud meetmed, kuid Venemaa president ei ole asunud, nagu ta lausus – "austusest gruusia rahva vastu" – sanktsioone kehtestama.

Teema:
Provokatsioonid Gruusias (15)

Samal teemal

Provokatsioonid Gruusias

Peamised teemad