15:23 12. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1783
  • RUB85.6858
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
77 0 0

Venemaa ajakirjanike liit võtab Sputnik Lietuva veebilehe blokeerimise pärast ühendust rahvusvaheliste organisatsioonidega. Sputnik Lietuva peatoimetaja Marat Kasem nimetas süüdistusi absurdseteks ja rääkis raadio Sputnik eetris olukorrast.

TALLINN, 13. juuli — Sputnik. Vilniuse kohus kinnitas Riikliku televisiooni- ja raadioringhäälingu järelevalvekomisjoni otsuse blokeerida Sputnik Lietuva veebileht. Politoloog Aleksei Zudin hindas raadio Sputnik eetris seda kohtuotsust.

Vilniuse kohus lubas blokeerida Sputniku Leedu portaali >>

Vilniuse kohtu otsus blokeerida Sputnik Lietuva võrguleht näitab, et selles riigis puudub ajakirjandusvabadus. Venemaa ajakirjanike liit kavatseb tõstatada selle küsimuse kõigil rahvusvahelistel tasanditel, ütles ajakirjanike liidu sekretär ja rahvusvahelise osakonna juhataja Timur Šafir RIA Novosti'le.

"Äärmiselt kahetsusväärselt ei ole selline otsus üllatav. See otsus näitab, mida oleme ka varem korduvalt öelnud, et sõnadel ajakirjandusvabadusest, sõnavabadusest, ajakirjanike töövabadusest pole midagi ühist tegelikkusega," ütles Šafir.

Varem kinnitas Vilniuse ringkonna halduskohus Riikliku televisiooni- ja raadioringhäälingu järelevalvekomisjoni otsuse blokeerida Sputnik Lietuva veebileht. Sellest teatati portaali Telegrami sõnumis.

Keelustamise põhjuseks oli Leedu raadio ja televisiooni (LRT) kaebus autoriõiguste rikkumise kohta: LRT esindajate sõnul postitati võrgulehel ilma loata nende materjale. Lisaks nõudsid võrgulehe blokeerimist erakonna Isamaa Liit – Leedu Kristlike Demokraatide Liit parlamendisaadikud. Nad väitsid, et Sputnik Lietuvas avaldatud materjalid moonutavad Leedu poliitika tegelikkust.

Sputnik Lietuva peatoimetaja Marat Kasem nimetas raadios Sputnik neid süüdistusi absurdseteks ja väljendas veendumust, et kohus on a priori valmis "õiget" otsust tegema.

"Nüüd tegelevad selle küsimusega meie agentuuri advokaadid. Minu andmetel kaebame me selle otsuse edasi. Minu arvates on LRT väited absurdsed," lisas Kasem.

Tema sõnul on sõnavabaduse rikkumine ilmne. "See oli ilmselt (endise presidendi) Dalia Grybauskaite selline omamoodi lahkumistervitus või "welcome drink" (tervitusjook – toim.). Loodame, et äsja valitud president sekkub, sest sõnavabaduse rikkumine on ilmne," ütles Marat Kasem.

Vilniuse ringkonna halduskohus kinnitas otsuse blokeerida Sputnik Lietuva võrguleht väidetavalt autoriõiguste rikkumise tõttu. Balti riikide võimud on Venemaa meedia tööd takistanud korduvalt.

Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine >>

Marat Kasem ise peeti mai lõpus Vilniuse lennujaamas kinni. Ajakirjanik otsiti läbi, kuulati üle ning talle anti kätte dokument selle kohta, et ta kujutab endast "ohtu riigi julgeolekule". Kasem lisati Leedus soovimatute isikute nimekirja ja tal keelati viis aastat riiki siseneda.

Venemaa välisministeerium märkis, et selline tegevus näitab selgelt, "mida Vilniuse, Riia ja Tallinna demagoogilised avaldused demokraatia ja sõnavabaduse põhimõtete järgimisest tegelikult väärt on".

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Meedialahingud
Sputnik Lietuva peatoimetaja kinnipidamine

Peamised teemad