07:21 07. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1843
  • RUB86.9321
Välisuudised
lühendatud link
Meedialahingud (290)
48 0 0

Missugune see koalitsioon tuleb, saab otsustada nende sõnavabaduse "eestvõitlejate" tegevuse järgi, kes alles hiljuti keeldusid akrediteerimast Vene meediat üleilmsele ajakirjandusvabaduse konverentsile Londonis.

TALLINN, 14. juuli — Sputnik. Üleilmse ajakirjandusvabaduse koalitsiooni loomisest teatasid Suurbritannia ja Kanada välisministeeriumi esindajad Jeremy Hunt ja Chrystia Freeland, kirjutab RIA Novosti.

Otsus moodustada koalitsioon võeti vastu Londonis toimunud üleilmsel ajakirjandusvabaduse konverentsil. Korraldajad teatasid, et samasuguseid konverentse hakatakse korraldama igal aastal, järgmine toimub 2020. aastal Kanadas. 

Koalitsiooni moodustamise dokumendi tekstis endas sisaldub väide, et ajakirjandusvabadust ähvardavad maailma erinevates osades järjest suuremad ohud, samuti lubadus neile ohtudele aktiivselt vastu seista ja töötada välja ühised meetmed ajakirjandusvabaduse kaitseks.

On märkimisväärne, et sõnavabaduse eestvõitlejad lükkavad tagasi mistahes alternatiivsed seisukohad.

Sputnik Eesti on kirjutanud, et Ühendkuningriik keeldus hiljuti akrediteerimast telekanalit RT ja agentuuri Sputnik üleilmsele ajakirjandusvabaduse konverentsile, mis toimus 10.–11. juulil Londonis. Keeldumise põhjusena nimetas Suurbritannia välisministeerium "RT ja Sputniku aktiivset rolli väärinfo levitamisel".

Euroopa ajakirjanike föderatsioon: Eesti ajakirjandusvabadus on ohus >>

Venemaa välisministeeriumi üleskutsele esitada selle kohta konkreetseid fakte, mille alusel akrediteerimisest keelduti, Briti pool ei vastanud ega hakanud midagi kommenteerima. Venemaa välisministeeriumi ametlik esindaja Maria Zahharova teatas, et Venemaal töötav Briti meedia peab olema valmis Moskva vastumeetmeteks.

Teema:
Meedialahingud (290)

Samal teemal

Eksklusiivne. Vene saatkond: Eesti ajaleht valetab, Vassiljevit aidati igati
Kes keda: Sputnik ja Postimees vastamisi
Kes seal on: Postimees osutus Eesti eliidi uue poliitilise projekti propagandistiks
Valitsuse kommunikatsioonibüroo: Postimees tunnistas oma süüd

Peamised teemad