10:53 29. September 2020
Kuula otse
  • USD1.1670
  • RUB91.8152
Välisuudised
lühendatud link
INF-lepe (19)
51 0 0

Oma arutlustes INF-lepingu päästmise vajaduse üle otsustas NATO peasekretär mitte mainida USA panust selle lepingu ja ülemaailmse turvasüsteemi lõhkumisse.

TALLINN, 15. juuli - Sputnik. NATO peasekretär Jens Stoltenberg ütles, et Venemaal on "viimane võimalus" päästa Kesk- ja lühimaa rakettide likvideerimise (INF) leping ja sellega vältida "vastutust" lepingu hävitamise eest. 

Ameerika Ühendriikide ja NATO panusest ülemaailmse julgeolekusüsteemi lammutamisse eelistas alliansi peasekretär mitte rääkida.

Sputnik Eesti on juba kirjutanud, et algatus lõpetada Venemaa ja USA vaheline Kesk- ja lühimaa rakettide likvideerimise leping ei tulnud mitte Moskvast, vaid Washingtonist.

Just Donald Trump teatas eelmise aasta oktoobris esimesena kavatsusest lepingust ühepoolselt lahkuda. 2019. aasta veebruaris hakati seda plaani ka ellu viima - Ameerika Ühendriigid peatasid oma osaluse lepingus.

Vastuseks USA tegevusele allkirjastas Venemaa president ukaasi vastumeetmetest, mis jätkuvad "kuni Ameerika Ühendriigid lõpetavad lepingust tulenevate kohustuste rikkumise või kuni lepingu lõpetamiseni".

Tagasiteed ei ole: USA sõjalised ambitsioonid võivad Euroopa hävitada >>

Mai lõpus andis Venemaa riigipea Riigiduumale üle seaduseelnõu, millega peatatakse Venemaa osalemise INF-is. Pärast parlamendi mõlema koja heakskiitu allkirjastas Putin seaduse ja see jõustus 3. juulil.

Teema:
INF-lepe (19)

Samal teemal

Purustav löök stabiilsusele: USA teatas INF lepingust lahkumisest
Kuidas maailma ajakirjandus INF leppe lõpetamisele reageeris
Trump lubas ja tegi ära: Ameerika väljus INF lepingust
Kellele INF-leping ei kehti: USA valmistub keelatud rakette katsetama
Tagid:
lõpetamine, vastumeetmed, Venemaa, USA, Jens Stoltenberg, NATO, INF

Peamised teemad