21:57 15. August 2020
Kuula otse
  • USD1.1813
  • RUB86.5850
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)
55 0 0

Venemaa kirjanik ja ajakirjanik Armen Gasparjan kommenteeris juba 14 kuud Ukraina vanglas viibiva RIA Novosti Ukraina peatoimetaja Kirill Võšinski kohtuistungi järjekordset edasilükkamist.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Gasparjan nimetas raadiole Sputnik antud intervjuus Kirill Võšinski kohtuprotsessi edasilükkamise põhjust "täiesti hämmastavaks".

Murettekitav on prokuratuuri avaldus, et nad teevad kõik võimaliku Kirilli Ukrainast lahkumise takistamiseks, vaatamata tema lubadustele kõikidele kohtuistungitele ilmuda. Gasparjani sõnul tähendab see Ukraina tingimustes otsest mõjutamist, sest me kõik teame, millised on Ukraina radikaalid, kui meenutame Oles Buzina juhtumit, kelle mõrvareid pole veel leitud.

"Sellist närvidemängu" tehakse tahtlikult. Võib-olla on see ka omamoodi näitemäng Zelenskile - et opositsioon ei ole kuhugi kadunud ja ukrainlastele - et vene-vastane kurss ei ole muutunud," oletas Armen Gasparjan.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et esmaspäeval, 15. juulil arutas Kiievi Podolski rajooni kohus tuntud Ukraina ajakirjaniku ja portaali RIA Novosti Ukraina juhi Kirill Võšinski kohtuasja ja lükkas selle edasi reedeks, 19. juuliks. Ka 15. juulil toimunud istungi oli korduvalt edasi lükatud ja Ukraina prokuratuuri esindajad tegid kõik kohtuasja venitamiseks.

Kirill Võšinski tänas ajakirjanikke "professionaalse solidaarsuse" eest >>

Kirill Võšinski peeti kinni Kiievis 15. mail 2018. Teda süüdistatakse riigireetmises ja Donbassi iseseisvate vabariikide toetamises. Teda ähvardab kuni 15-aastane vangistus. Ajakirjanik nimetas süüdistusi valeks ja manipuleerimiseks ning märkis, et tema RIA Novosti Ukraina peatoimetajana töötamise aja jooksul ei olnud Ukraina julgeolekteenistusel avaldatud materjalide kohta kunagi mingeid etteheiteid.

* Venemaal keelatud ekstremistlik organisatsioon.

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (61)

Samal teemal

Võšinski kohtuasi põhjustas USA Kongressis skandaali
Kirill Võšinski kommenteeris kaasvangide suhtumist Ukraina presidenti
Venemaa ajakirjanikud pöördusid Võšinski vabastamiseks Zelenski poole
Moskvas toimus solidaarsusmeeleavaldus Kirill Võšinski toetuseks
Tagid:
prokuratuur, Paremsektor, kohtuistung, Ukraina, Kirill Võšinski, Armen Gasparjan

Peamised teemad