22:40 20. Oktoober 2020
Kuula otse
  • USD1.1810
  • RUB92.0238
Välisuudised
lühendatud link
NATO idarindel (273)
70 0 0

Sõjaväeanalüütik kommenteeris Saksa meedia teadet Venemaa võimalikust "ootamatust ründelöögist" ja soovitas Läänel  "iseennast vaadata" ja mõelda, kuidas INF-i lepingut säilitada.

TALLINN, 16. juuli — Sputnik. Venemaa jätkab "keelatud" rakettide relvastusse võtmist ja "valmistub" pidama regionaalseid sõdu Euroopas, sellega NATOt tegutsema sundides, kirjutab Saksa ajaleht Die Welt

Väljaanne tsiteerib endist NATO peasekretäri asetäitjat erukindralleitnant Heinrich Brausi, kes usub, et Venemaa otsib väidetavalt lääneriikidega konfrontatsiooni, samuti püüab hävitada kehtivat maailmakorraldust ja õõnestada NATO ühtsust.

Tema sõnul mõistab Venemaa, et ei suuda konfliktist NATOga võitjana väljuda, mistõttu võib ta anda "ootamatu ründelöögi", toetades seda tuumarünnakuga ähvardamisega. Venemaa ründelöögi võimaliku sihtkohana nimetas ta Musta mere piirkonda, Balti riike, Poolat ja Ukrainat.

Artiklis märgitakse, et Saksamaal on selles "konfliktis" oma geograafilise asukoha tõttu oluline roll, mistõttu Braus, samuti Kieli Ülikooli Julgeolekupoliitika Instituudi direktor Joachim Krause kutsuvad tungivalt Saksamaa valitsust üles tõstma võimalikult kiiresti Bundeswehri võitlusvõimet NATO keeruliste sõjaliste ülesannete täitmiseks.

NATO peasekretär nimetas Venemaad "vastutavaks" INF päästmise eest >>

Plehhanovi-nimelise Venemaa majandusülikooli politoloogia ja sotsioloogia kateedri dotsendi, Venemaa ohvitseride ekspertnõukogu liikme, sõjalise analüütiku ja politoloogi Aleksandr Perendžijevi sõnul raadio Sputnik eetris oleks antud olukorras hoopis mõistlikum säilitada Kesk- ja lühimaarakettide keelustamise (INF) leping.

"INF-lepingu säilitamiseks tuleks vältida kirgede üleskütmist ja Venemaa süüdistamist ning vaadata end ja oma käitumist ning astuda samme selle kokkuleppe säilitamiseks. Selleks ei ole vaja süüdistada Venemaad kõikides surmapattudes, vaid alustada vähemalt dialoogi, mis neile mingil põhjusel üldse ei meeldi.

Kuid nad (USA ja NATO – toim.) teevad kõik, et leping hävitada ja süüdistada Venemaad. See on Läänele alati omane meetod olnud," ütles Aleksandr Perendžijev.

Aasta alguses teatas Washington ühepoolsest loobumisest INF-lepingust, süüdistades Venemaad selle rikkumises. Moskva eitab kõiki süüdistusi. Juulis allkirjastas Venemaa president Vladimir Putin seaduse lepingu peatamise kohta. Enne seda ütles ta, et kõik Venemaa ettepanekud desarmeerimiseks jäävad lauale, kuid nõudis, et selleteemalisi läbirääkimisi enam ei algatataks.

Teema:
NATO idarindel (273)

Samal teemal

Trump lubas ja tegi ära: Ameerika väljus INF lepingust
Kellele INF-leping ei kehti: USA valmistub keelatud rakette katsetama
Venemaa "hoiab püssirohu kuivana": Riigiduuma võttis vastu INF leppe peatamise seaduse
Sõjaline analüütik: meil pole põhjust INF-i järgida
Tagid:
Hiina, Euroopa, INF, NATO

Peamised teemad