16:26 17. August 2019
Kuula otse
  • USD1.1076
  • RUB73.3855
Ukraina president Volodõmõr Zelenskõi

Zelenskõi kantselei teatas uuest telefonivestlusest Putiniga

© Sputnik / Стрингер
Välisuudised
lühendatud link
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (52)
28 0 0

Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi kantselei teatas Zelenskõi uuest kavatsetavast telefonivestlusest Venemaa presidendi Vladimir Putiniga.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Plaanis on Ukraina presidendi Volodõmõr Zelenskõi järjekordne telefonivestlus tema Venemaa kolleegi Vladimir Putiniga.

"Tulemas on Ukraina presidendi ja Venemaa presidendi järgmine telefonivestlus, kuid konkreetse kuupäeva osas veel kokkuleppeid ei ole," vahendab Sputniku Telegrami-kanal "Lähivälismaa" Ukraina presidendi kantseleiülema asetäitja Vadim Pristaiko sõnu.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et Vladimir Putini ja Volodõmõr Zelenskõi esimene telefonivestlus toimus 2019. aasta 11. juulil Ukraina poole algatusel. Kremli veebilehe info kohaselt puudutasid kahe riigi juhid vestluses Donbassi konflikti deeskaleerimise küsimusi ja koostööd "mõlema osapoole kinnipeetavate vabastamiseks". 

Esimene kontakt: Putin vastas Zelenskõi ettepanekule "rääkida" >>

Telefonikõne tulemusena leppisid Putin ja Zelenskõi kokku selle töö jätkamiseks ekspertide tasandil. Arutati ka kontaktide jätkamist Normandia formaadis – Venemaa, Ukraina, Prantsusmaa ja Saksamaa osalusel. Eelnevalt on Volodõmõr Zelenskõi teinud Venemaa presidendile ettepaneku kohtuda Minskis. Zelenski seisukohtadest võimalikust kohtumisest Putiniga järgnevas videoläkituses: 

 

 

Teema:
RIA Novosti Ukraina peatoimetaja vahistamine (52)

Samal teemal

Kirill Võšinski kommenteeris kaasvangide suhtumist Ukraina presidenti
Venemaa ajakirjanikud pöördusid Võšinski vabastamiseks Zelenski poole
"On vaja rääkida": Zelenskõi tegi Putinile ettepaneku Minskis kohtuda
On vaja rääkida: Kiievi ja Moskva vahel toimus telesild
Tagid:
Normandia nelik, Minski lepped, telefonikõne, Putin, Venemaa, presidendi kantselei, Volodõmõr Zelenskõi, Ukraina

Peamised teemad