18:53 27. November 2020
Kuula otse
  • USD1.1922
  • RUB90.9894
Välisuudised
lühendatud link
45 0 0

Endine Saksamaa kaitseminister kinnitati Euroopa Liidu peamise täitevvõimu instituudi Euroopa Komisjoni juhi ametikohale.

TALLINN, 17. juuli — Sputnik. Euroopa Parlament kiitis heaks Ursula von der Leyeni nimetamise Euroopa Komisjoni presidendiks. 60-aastane sakslanna sai esimeseks naiseks sellel Euroopa Liidu kõige kõrgemal ametikohal, teatati Euroopa Parlamendi Twitteri kontol. 

Урсула фон дер Ляйен
© AP Photo / Markus Schreiber
Ursula von der Leyen

Ursula von der Leyeni kandidaturi arutati 2. juulil toimunud EL tippkohtumisel ja see kiideti heaks 16. juulil Euroopa Parlamendis toimunud kuulamisel ja sellele järgnenud hääletusel, kus ta sai poolthäälte enamuse. Von der Leyeni kandidatuuri poolt hääletas 383 saadikut ja 327 olid vastu.

Sellel ametikohal vahetab ta 1. novembrist 2019 välja senise Luksemburgi esindaja Jean-Claude Junckeri.

Sputnik Eesti on varem kirjutanud, et mõned saadikud teatasid enne hääletust, et von der Leyeni sugu ja kodakondsus ei saa olla piisav alus tema kandidatuuri heakskiitmiseks. Siiski kahtlesid vähesed, et lõpuks, ja vaatamata skandaalile, hääletab enamik saadikuid tema poolt, sest alternatiivseid kandidaate, kes võiksid hääletusel enamuse saada, polnud.

Eesti eurosaadiku Yana Toomi sõnul ei ole endine Saksa kaitseminister Ursula von der Leyen Euroopa Komisjoni juhi ametikohale parim kandidaat.

Lisaks on sakslanna Toomi sõnul Euroopa Parlamendi saadikutele vähetuntud ja temasse suhtutakse eranditult tema oma riigi, mitte ühinenud Euroopa poliitikut. Kõik see tõotab Euroopa Komisjoni uuele juhile väga raskeid hetki tema esimestel päevadel sellel tähtsal ametikohal.

Samal teemal

Hukas Bundeswehr - Saksa armee tunnustati ajaloo kõige nõrgemaks
Saksa kaitseminister saabus Eestisse visiidile
Yana Toom sai Euroopa Parlamendis olulise ametikoha
Yana Toom andis Euroopa Komisjoni juhi kandidaadile hinnangu
Tagid:
Yana Toom, eurovolinik, Ursula von der Leyen, president, Euroopa Parlament, Euroopa Komisjon

Peamised teemad